Strzelanina w centrum handlowym w Alabamie kończy się śmiercią ośmioletniego chłopca

Reklama

pon., 07/06/2020 - 22:05 -- moderator3

Burmistrz miasta Hoover opisał strzelaninę jako „bezsensowną tragedię”. Strzelanina miała miejsce w centrum handlowym Riverchase Galleria w mieście Hoover, lokalizacji policyjnej strzelaniny w 2018 roku. (WVTM)​

 

Ośmioletni chłopiec został zabity w piątek podczas strzelaniny w centrum handlowym w amerykańskim stanie Alabama, a trzy inne osoby zostały ranne, podała policja.

Szef policji miasta Hoover, Nick Derzis oznajmił, że dziecko zginęło w popołudniowej strzelaninie w centrum handlowym Riverchase Galleria. Szef policji powiedział, że dziewczyna oraz dwoje dorosłych również byli hospitalizowani po strzelaninie. Władze nie ujawniły nazwisk ofiar.

Policja nie podała motywu strzelaniny. Derzis powiedział, że policja sprawdza obiecujące tropy, ale nie ujawnił, czy podejrzani zostali zidentyfikowani.

„Z pewnością jest to tragiczna sytuacja, gdy niewinne dziecko trafia w środek starcia między innymi,” powiedział Derzis.

Policja poinformowała, że liczne strzały zostały zgłoszone w pobliżu punktu gastronomicznego w centrum handlowym. „Nie wiemy w tym momencie, co doprowadziło do strzelaniny ani ilu uzbrojonych napastników było zamieszanych”, przekazał kapitan policji Gregg Rector we wcześniejszym komunikacie prasowym.

Burmistrz miasta Hoover Frank Brocato powiedział, że odwiedził rodziców chłopca w piątek wieczorem.

„To była po prostu bardzo bezsensowna tragedia i oczywiście są tym zdruzgotani” - powiedział Brocato. Poprosił mieszkańców miasta o modlitwę za rodzinę.

Centrum handlowe zostało ewakuowane po strzelaninie.

Annalisa Pope, która pracuje w sklepie Hollister w centrum handlowym, powiedziała WBMA-TV w wywiadzie telefonicznym, że usłyszała sześć do siedmiu strzałów.

„To nie był tylko jeden czy dwa strzały”, powiedziała. „To mnie zaskoczyło. One [strzały] się nie kończyły.”

Powiedziała, że strzały „brzmiały, jakby dochodziły ze wszystkich stron”.

Policja miasta Hoover poprosiła, aby ktokolwiek kto był świadkiem strzelaniny, skontaktował się z władzami.

„Miałam wrażenie, że to działo się tak blisko” - powiedziała Pope. „To było takie surrealistyczne. Teraz to nawet nie wydaje się realne. Nie spodziewałbyś się, że coś takiego wydarzy się znikąd w normalne, piątkowe popołudnie”.

 

Centrum handlowe na przedmieściach Birmingham było lokalizacją policyjnej strzelaniny z 2018 roku, w której policjant zastrzelił czarnoskórego mężczyznę, po tym, jak pomylił go z uzbrojonym napastnikiem ze strzelaniny, która wydarzyła się wcześniej w galerii handlowej.

Postrzelenie 21-letniego mężczyzny o imieniu Emantic „EJ” Bradford Jr sprowokowało serie protestów w centrum handlowym. Biuro prokuratora generalnego z Alabamy oczyściło imię winnego policjanta, mówiąc, że zachował się „racjonalnie biorąc pod uwagę okoliczności” w starciu które trwało mniej więcej pięć sekund.

Autor: 
tłum. Patrycja Piechota
Źródło: 

independent.co.uk

Polub Plportal.pl:

Reklama