Najsłynniejszy cyrk świata złożył wniosek o bankructwo

Reklama

pon., 06/29/2020 - 22:27 -- zzz

Firma Cirque du Soleil, tworząca znane na całym świecie widowiska cyrkowe, złożyła wniosek o bankructwo i masowo zwolni pracowników. Powodem bankructwa jest oczywiście pandemia koronawirusa, przez którą zamknięto wszelkie spektakle. Do tego firma tonie w długach.

W swoim oświadczeniu spółka Cirque de Soleil informuje, że złożyła wniosek o bankructwo oraz zwolni 3,5 tysiąca osób. Firma, gdy wybuchła pandemia, miało w toku 10 widowisk na całym świecie oraz sześć stałych spektakli w Las Vegas.

Cirque de Soleil wnioskuje o bankructwo, ale to nie oznacza końca marki

"Przez ostatnich 36 lat Cirque de Soleil odnosił duże sukcesy i był zyskowną organizacją. Jednak z zerowymi przychodami i zmuszeni do zamknięcia wszystkich naszych spektakli z powodu Covid-19, zarządzający firmą musieli podjąć zdecydowane działania, mające uchronić przyszłość spółki" - stwierdził Daniel Lamarre, CEO Cirque de Soleil Entertainment Group, w komentarzu do tej sytuacji.

 

Teraz kanadyjska firma cyrkowa spróbuje zrestrukturyzować swoje długi przy wsparciu tamtejszego rządu oraz funduszy private equity. Po złożeniu wniosku firma zlicytuje swój majątek, a wśród licytujących będą największe fundusze wspierające dotąd biznes Cirque de Soleil. To firmy m.in. z USA, Chin i Kanady.

To jednak nie oznacza, że marka przestanie istnieć. Spółka bowiem podkreśliła w oświadczeniu, że otrzymała 300 mln dolarów dofinansowania, by "z sukcesem dokonać restartu" oraz móc "przynieść ulgę pracownikom i partnerom" dotkniętym przez złożenie wniosku o bankructwo.

Część tej kwoty zostanie przeznaczona na spłatę długów, które opiewają na niemal miliard dolarów.

 

Cirque de Soleil to najsłynniejsza firma cyrkowa świata, jedyna tego typu o globalnym zasięgu. Znana z nietuzinkowych, tematycznych widowisk, podbiła serca widzów, a bilety na jej spektakle wyprzedawały się na pniu, gdy tylko gdzieś się pojawiała.

Autor: 
ZZZ
Źródło: 

businessinsider.com.pl

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama