Festiwal psiego mięsa w Chinach rozpoczęty

Reklama

ndz., 06/28/2020 - 00:00 -- moderator3

W niedzielę w Yulin, mieście znajdującym się w południowo-zachodniej części Chin, rozpoczął się 10-dniowy festiwal psiego mięsa. Do wydarzenia doszło pomimo powszechnych protestów przeciwko „mokrym targom”, które uważa się za główną przyczynę wybuchu koronawirusa.

 

Rząd opracowuje nowe przepisy, które zakazywać będą handlu dziką zwierzyną. Aktywiści i obrońcy zwierząt mają więc nadzieję, że tegoroczna edycja festiwalu jest jego ostatnią.

„Chciałbym, żeby Yulin zmieniło się nie tylko ze względu na zwierzęta, ale także ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo swoich mieszkańców”, powiedział Peter Li, specjalista ds. Polityki Chin w rozmowie z Humane Society International, organizacją zajmującą się prawami zwierząt.

„Zezwalanie na masowe spotkania w celu sprzedaży i konsumpcji psiego mięsa na zatłoczonych targach i restauracjach, nazywając to wydarzenie festiwalem, jest niebezpieczne i stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego” – dodał.

Wiele osób i organizacji z całego świata zajmujących się prawami zwierząt potępiło praktykę jedzenia mięsa zwierzęcego sprzedawanego na targowiskach w Chinach i wezwało rząd do podjęcia odpowiednich działań.

Naukowcy podejrzewają, że COVID-19 został przekazany ludziom właśnie przez zwierzęta. Najwcześniejsze stadia infekcji wykryto u ludzi, którzy odwiedzili mokre targi w Hubei, Wuhan, gdzie otwarcie sprzedawano mięso nietoperzy, węży, cywet i innych zwierząt.

W marcu miasto Shenzhen, znajdujące się w południo-wschodnich Chinach, jako pierwsze w tym kraju wprowadziło zakaz konsumpcji mięsa psów i kotów w ramach zapobiegania handlem mięsa dzikich zwierząt.

Autor: 
Laura Antkiewicz
Źródło: 

dailysabah.com

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama