FOLWARK ZWIERZĘCY. POLITYKÓW PIS ZAKAZY NIE OBOWIĄZUJĄ, BO SĄ RÓWNIEJSI OD INNYCH

Reklama

pt., 04/10/2020 - 11:48 -- zzz

Wszystkie zwierzęta są sobie równe, ale niektóre są równiejsze od innych napisał George Orwell i miał w zupełności rację. Politycy z PIS, czyli nadzwyczajna kasta stoi ponad prawem. Cała Polska od kilku tygodni przebywa w samoizolacji ze względu na koronawirusa i musi stosować się do zakazów i nakazów dot. bezpieczeństwa narzucanych przez państwo. Wychodzi jednak na to, że w Polsce są równi i równiejsi. Pokazali to politycy PiS podczas obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej w Warszawie.

W Warszawie rozpoczęły się obchody 10 rocznicy katastrofy smoleńskiej. Rano przed pomnikiem Lecha Kaczyńskiego pojawili się politycy Prawa i Sprawiedliwości. Wszyscy zastanawiali się, jak będzie wyglądała ta uroczystość ze względu na wprowadzone restrykcje przez szalejącą w kraju pandemię koronawirusa.

Okazało się jednak, że władza ma immunitet na podporządkowywanie się zasadom. Pod pomnikiem zjawiło się kilkunastu polityków, co już naruszyło zakaz zgromadzeń publicznych. Mało tego, Jarosław Kaczyński i jego "świta" nie starali się nawet zachowywać od siebie nakazanego 2-metrowego dystansu, o którym dzień wcześniej przypominał obywatelom premier Mateusz Morawiecki.

Dodajmy jeszcze, że zgodnie z rządowymi nakazami choćby w pogrzebach może uczestniczyć maksymalnie... pięć osób.

Nic dziwnego, że w sieci szybko zaroiło się od zdjęć z uroczystości i komentarzy zdenerwowanych Polaków. "Halo, GIS, policja, obywatel Kaczyński i jego świta łamią zasady kwarantanny i obostrzenia rządu. Czy zrobicie coś z tym nielegalnym zgromadzeniem, czy tylko zwykłych ludzi macie odwagę gnębić mandatami?" – czytamy w komentarzach.

Komentujący zwrócili także uwagę na to, że nikt ze zgromadzonych nie miał na sobie maseczki ochronnej oraz rękawiczek.

1586502510228s8KGpDRaygJsxto1FrZ21JmNNz.jpg

1586502510228s8KGpDRaygJsxto1FrZ11JmNNe.jpg

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama