Włochy zamykają porty dla imigrantów

Reklama

czw., 04/09/2020 - 11:14 -- moderator3

Takie oświadczenie zamieszczono w dekrecie podpisanym przez czterech ministrów: transportu, spraw wewnętrznych, spraw zagranicznych i zdrowia. Dokument ma na celu przeciwdziałanie przybijaniu do włoskich brzegów zagranicznych statków niosących na morzu pomoc imigrantom. Ustalenia te ,,będą obowiązywały, dopóki będzie trwał kryzys".

„Wprowadzenie dekretu, który zamyka włoskie porty dla statków niosących pomoc humanitarną, dlatego że nie są one bezpiecznymi przystaniami, jest politycznym błędem, będącym owocem strachu i prawicowej propagandy, a nie racjonalnego podejścia, tak potrzebnego w takich momentach. Powinien być on natychmiast odwołany i zastąpiony przez protokół bezpieczeństwa, przewidujący obowiązkową kwarantannę dla każdej osoby przypływającej do naszych portów. Odbywałaby się ona na lądzie albo na statku, mogącym zapewnić bezpieczne warunki pasażerom" – powiedział Erasmo Palazzotto, poseł z ramienia partii Liberi e Uguali, zasiadający w sejmowej komisji spraw zagranicznych.

Źródło: https://www.ansa.it/sito/notizie/cronaca/2020/04/08/porti-italia-non-sicuri-a-navi-soccorso_808bfc56-5fde-4488-b0b6-65b77990f08f.html
Tłumacz: Katarzyna Berto

   
Autor: 
Katarzyna Berto
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama