Tajwan wysyła maseczki do Polski

Reklama

czw., 04/02/2020 - 16:32 -- koscielniakk

Tajwańskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało w środę o przekazaniu 10 milionów maseczek krajom najbardziej dotkniętym przez pandemię koronawirusa. Na liście znalazła się również Polska.

W wydanym oświadczeniu prasowym Taiwan poinformował o pomocy krajom dotkniętym w wyniku koronawirusa. 10 milionów maseczek zostanie przekazanych Stanom Zjednoczonym, 11 krajom europejskim i 15 sojusznikom dyplomatycznym. 2 miliony wysłane zostaną do Stanów Zjednoczonych, 1 milion do krajów sojuszniczych. Pozostały sprzęt medyczny wspomoże w walce z chorobą Włochy, Niemcy, Francję, Hiszpanię, Holandię, Belgię, Czechy, Polskę, Wielką Brytanie, Szwajcarię i Luksemburg ‒ wyjaśnia komunikat MOFA.

Prezydent Tajwanu zaznaczył jednocześnie, że wciąż zwiększa się produkcja maseczek w kraju, tak aby mogły one dotrzeć do wszystkich potrzebujących. We wtorek ministerstwo gospodarki ogłosiło, że dzienna produkcja masek chirurgicznych wzrosła do 13 milionów sztuk, co stanowi czterokrotnie większą liczbę porównując z lutym ‒ poinformowało CNA

Autor: 
Agnieszka Żarnowiecka
Źródło: 

PAP

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama