Tysiące lekarzy z Wuhan bohaterami narodowymi

Reklama

czw., 04/02/2020 - 15:42 -- koscielniakk

Tysiące pracowników medycznych opuściło dzisiaj Wuhan. Medycy wracają w swoje rodzinne strony po zakończonej sukcesem walce z koronawirusem.

Koronawirus pojawił się w Wuhan pod koniec ubiegłego roku, a 11 marca WHO ogłosiła pandemię wirusa SARS-CoV-2.

Dzisiaj władze chińskie ogłosiły Wuhan miastem wolnym od wirusa. Życie wraca do normy.

Jak donosi China Daily, władze miejskie Wuhan pożegnały dziś prawie 7.000 pracowników medycznych, którzy pod eskortą policji zostali odwiezieni na lotnisko, by mogli wrócić do swoich domów.

To największa grupa lekarzy i pielęgniarek, jaka opuściła Wuhan. By pomóc im opuścić miasto, zorganizowano 51 lotów charterowych.

Zburzone szpitale

Walcząc z epidemią w Wuhan, chińskie władze wysłały tam z całych Chin dodatkowych 42.000 medyków i w przeciągu paru dni wybudowały w mieście nowe szpitale, w których toczyła się prawdziwa wojna ze śmiercionośnym wirusem. Lekarze, kiedyś tak bardzo oczekiwani, dzisiaj zostali odesłani do swoich domów, jako bohaterowie.

Szpitale zburzono, a lekarze wrócili do domów. Mieszkańcy oczekują, że w nadchodzącym tygodniu zostaną odwołane wszystkie zakazy podróżowania i miasto otworzy się na resztę kraju.

Jak się wydaje, Chiny i Wuhan poradziły sobie z epidemią koronawirusa, w wyniku której zachorowało ponad 82.000 osób, a zmarło 3.000. Wirus opanował cały świat, wyjątkowo dając się we znaki Europejczykom i Amerykanom.

Według danych Johns Hopkins University, do tej pory na całym świecie zarażonych zostało ponad 803.000 osób. W wyniku następstw COVID-19 zmarło ponad 39.000 zarażonych. Wyleczono 172.600 osób.

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Agencija

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama