Kampania aktorów z filmu `Zaraza`

Reklama

wt., 03/31/2020 - 13:16 -- koscielniakk

Myjcie ręce, bo od tego zależy wasze życie, radzą w specjalnym wideo główni aktorzy filmu `Zaraza` (Contagion) w reżyserii Stevena Soderbergha, który w 2011 roku ostrzegał świat przed pandemią wirusa podobnego do dzisiejszego SARS-CoV-2.

Kate Winslet, Matt Damon, Laurence Fishburne i Jennifer Ehle, którzy zagrali w filmie, razem z reżyserem obrazu i scenarzystą Scottem Burnsem przyłączyli się do naukowców ze Szkoły Zdrowia Publicznego przy Uniwersytecie Cornell, żeby popularyzować informacje o koronawirusie oparte o najnowsze dane związane z pandemią.

Rady aktorów

Celem aktorów jest przypominanie o środkach ostrożności, jakie należy zachować walcząc z koronawirusem. W swoich filmach wideo gwiazdy wyjaśniają nieporozumienia narosłe wokół potencjalnej szczepionki i przedstawiają stanowisko specjalistów.

 

Filmowa lekarka epidemiolog- Kate Winslet opowiada, że przygotowując się do roli spędziła mnóstwo czasu z prawdziwymi epidemiologami.

"Najważniejsze, czego się nauczyłam to mycie rąk, bo od tego zależy życie. Róbcie to, by chronić siebie i osoby wokół was, radzi Winslet.

 

Jej kolega z planu- Matt Damon przypomina o kategorycznym przestrzeganiu zachowania odległości między ludźmi. Jest to jeden z najważniejszych prewencyjnych środków ostrożności w sytuacji zagrożenia koronawirusem.

 

Filmowy lekarz Laurence Fishburne przypomina o wcześniejszych epidemiach (na przykład ospy), w wyniku których ludzie drastycznie zmieniali swój sposób życia.

 

Jennifer Ehle, grająca w filmie rolę badaczki, której udało się odkryć szczepionkę przypomina, że wszyscy muszą wzajemnie się wspierać.

 

Autor: 
Tłum. Emilia Liberda
Źródło: 

Agencija

Dział: 
video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama