Wsparcie polaków w walce z koronawirusem

Reklama

ndz., 03/29/2020 - 22:58 -- Anonim (niezweryfikowany)

Wiele firm wspiera rząd, szpitale i lekarzy w walce z koronawirusem Główną forma wsparcia są środki finansowe na sprzęt medyczny i środki ochronne oraz wsparcie firm w produkcji środków ochronnych , środków do dezynfekcji i produktów ochronnych.

Fundacja siepomaga zbiera pieniądze od polaków i na dziś jest to 17 milionów zł na sprzęt medyczny. W zbiórce uczestniczyło 250 tys. osób. Walkę z koronawirusem wspierają również: Robert i Anna Lewandowscy. Na ten cel kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski i jego żona przeznaczyli milion euro. Miliarder Jerzy Starak, który przekaże 100 respiratorów na rzecz służby zdrowia. Dominika Kulczyk, biznesmenka przekaże 20 milionów złotych. "Lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki, diagności i cały personel szpitalny to bohaterowie naszych czasów. Ich walka z koronawirusem wymaga wyjątkowych środków i skutecznych narzędzi. Dlatego zdecydowałam się przekazać Fundacji Lekarze Lekarzom 20 mln zł na zakup diagnostycznego i ochronnego sprzętu medycznego" - napisała najbogatsza Polka.

 

Fundacja TVN przekazała Warsaw Genomics 1 milion złotych. Startup Warsaw Genomics rozpoczął w czwartek przeprowadzanie testów w kierunku SARS-CoV-2 na mocy porozumienia z Ministerstwem Zdrowia. W środę Fundacja TVN "Nie jesteś sam" przekazała też 100 tysięcy złotych na rzecz Centrum Zdrowia Dziecka. Środki te zostaną przeznaczone na zakup wymazówek do testów na obecność koronawirusa, środków ochrony indywidualnej oraz środków do dezynfekcji. Fundacja WOŚP zamówiła 50 tysięcy Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej - poinformował jej szef Jerzy Owsiak. Na pakiet składa się kombinezon, buty, panoramiczne gogle, rękawiczki, worek na odpady. "Czyli to, czego dzisiaj najbardziej potrzebują walczący z koronawirusem lekarze i personel medyczny" - napisał w komunikacie (TVN24).

 

Firma 4F stworzyła fundusz 4fpomaga, który ma przekazać część dochodów na rzecz szpitali, udostępnić gogle ochronne oraz poprzez zbór środków finansowych wesprzeć szpitale. Część produkcji ma być przestawiona na produkcję odzieży paramedycznej. Wsparcie finansowe gwarantuje Kazar, CCC. Firma PKN Orlen uruchomiła produkcję środków do dezynfekcji na potrzeby stacji paliw i innych podmiotów gospodarczych. Przekazała 5 milionów złotych na walkę z epidemią Siec Agata Meble przekazała milion złotych na sprzęt medyczny i środki do ochrony. Żabka Polska przekazała 4,5 mln zł do dyspozycji Ministerstwa Zdrowia. Grupa KGHM przekazała 10 tysięcy masek dla województwa dolnośląskiego. PGE na zatrzymanie epidemii wpłaca 5 milionów złotych a Enea 1,5 miliona złotych na rzecz szpitali. LOT współpracuje z rządem w programie LOT do domu, który ma na celu sprowadzenie polaków do kraju. Wsparcie organizują również firmy MSP w ramach akcji Jesteśmy razem. Pomagamy organizują wsparcie dla placówek służby zdrowia, osób poszkodowanych skutkami pandemii oraz organizacje pozarządowe.

 

Pracowników polskiej służby zdrowia w walce z koronawirusem wspiera też amerykański Uber. Ta firma pzekazała 10 tys. bezpłatnych przejazdów dla lekarzy i pielęgniarek z Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Wrocławia, Poznania, Łodzi i ze Śląska - napisała na Twitterze ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. "Amerykański Uber wspiera pracowników polskiej służby zdrowia w ich codziennej, ciężkiej walce z COVID-19, przekazując 10 tysięcy bezpłatnych przejazdów dla lekarzy i pielęgniarek z Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Wrocławia, Poznania, Łodzi i ze Śląska. Brawo!" - napisała w środę Mosbacher (TVN24)

 

Wsparcie gwarancja również sieci komórkowe, które oferują darmowy internet dla szkół, osób prywatnych i firm. Firmy drukują maski na drukarkach 3D Wiele firm i osób prywatnych szyje maseczki i stroje. Wielu psychoterapeutów oferuje bezpłatne wsparcie dla osób na kwarantannie i pracowników służby zdrowia.

Autor: 
Dorota Smoleńska
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama