Coronavirus: epidemia byłaby „trudna” do opanowania w Ile-de-France, mówi Patrick Pelloux

Reklama

czw., 02/27/2020 - 11:30 -- moderator3

Słynny lekarz ostrego dyżuru ostrzega przed konsekwencjami możliwej epidemii w regionie paryskim.Lekarz pogotowia Patrick Pelloux uważa, że ​​system szpitalny byłby trudny do radzenia sobie z epidemią Covid-19.Patrick Pelloux uważa, że ​​placówka szpitalnym ciężko by było poradzić sobie z epidemią. Pytany o sytuacje przez rozgłośnię France Bleu , wyraźnie wydawał się zaniepokojony ekspansja wirusa „w o wiele szybszym tempie niż nam się wydawało „wspomniawszy także o krajach świeżo dotkniętych tym wirusem krajach jak Iran.

 Przede wszystkim martwi go potencjalna sytuacja w Ile-de-France. „Gdybyśmy żyli w ile de france miałoby to dla nas nieprzyjemne konsekwencje podobnie jak dla reszty mieszkańców tego regionu”, powiedział. Przypomina, że niektóre regiony we Włoszech są obecnie ograniczone. Zastanawia się też na przykład nad organizacja paryskiego półmaratonu w następny weekend i maratonie 5 kwietnia.
„Nie wiem, jak my to zrobimy”
 

„Nie mam pojęcia jak to zrobimy”

Ponadto ostrzega, że ​​system szpitalny może mieć największe trudności z zarządzaniem epidemią korona wirusa Covid-19. „W ostatnich latach szpitale miały ciecia budżetowe, więc znalezienie personelu czy też przestrzeni nie będzie łatwe. Jeśli musimy liczyć potencjalnych chorych w dziesiątkach przez nie mam pojęcia jak to zrobimy” -przyznaje

Z najnowszego raportu wynika ze aż 77 000 osób jest zarażonych w Chinach kontynentalnych z czego zmarło 2 592 osób. W innych częściach świata odnotowano około 1500 przypadków oraz 26 zgonów w około trzydziestu krajach.

 

 

Tlum Ewa Kwaśniewicz

 

 

Autor: 
Le Parisien
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama