KORONAWIRUS: MIĘDZY WŁOCHAMI I AUSTRIĄ ZATRZYMANO DWA POCIĄGI

Reklama

pon., 02/24/2020 - 07:16 -- zzz

Z powodu dwóch podejrzewanych przypadków koronawirusa trasa Brenner została co najmniej tymczasowo zablokowana dla pociągów pasażerskich.

W niedzielny wieczór ruch pociągów pasażerskich między Austrią a Włochami przez Brenner został tymczasowo zawieszony. Pociąg z Włoch został wcześniej zatrzymany z powodu dwóch podejrzanych przypadków koronawirusa.. 

ÖBB został poinformowany przez włoskiego State Railways, że zidentyfikowano dwie kobiety z kaszlem i gorączką.  BH Innsbruck-Land zabronił dalszej podróży. W rezultacie setki pasażerów pociągu utknęły po włoskiej stronie. Wybuchła palnika.

Stanowisko ÖBB:  „Jesteśmy w kontakcie z właściwymi organami i czekamy na dalsze kroki i instrukcje”. Wpłynęło to na ruch pociągów EC86, EC1288, REX1828 i Express Nice-Moskwa D408. Pociągi EC86 i EC1288 znajdowały się na stacji Brenner, gdzie pasażerowie zostali objęci opieką personelu ÖBB. Pociągi regionalne między Innsbruckiem a Brenner zatrzymały się przed stacją i zawróciły.

Krótko przed pólnocą austriackie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wyraziło zgodę na dlaszą podróż. „Dwóch podejrzanych o koronę zostało przetestowanych negatywnie, dlatego podroż będzie wkrótce kontynuowana ”- powiedział w oświadczeniu minister spraw wewnętrznych Karl Nehammer ( ÖVP ).

Autor: 
ZZZ
Źródło: 

kurier.at

Polub Plportal.pl:

Reklama