UNIA OPODATKUJE IMPORT Z KRAJÓW, KTÓRE NIE STOSUJĄ LIMITÓW CO2

Reklama

czw., 01/23/2020 - 15:27 -- zzz

Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej, ostrzegła w środę Chiny i innych dużych producentów paliw kopalnych, aby znaleźli sposób na opodatkowanie emisji dwutlenku węgla w swoich krajach, pisze Financial Times.

W przeciwnym razie czeka ich odpowiedź Unii w postaci podatku od emisji CO2 na import, którego wprowadzenie jest na tapecie w Brukseli.

Von der Leyen przedstawiła wczoraj plan ustanowienia mechanizmu, który uderzyłby w importerów z krajów, które nie przestrzegają międzynarodowych celów klimatycznych.

Inicjatywa ta stanowi centralny element Europejskiego Zielonego Ładu KE i ma na celu ochronę przedsiębiorstw europejskich – które są pod presją zmniejszania emisji – przed „dumpingiem klimatycznym” poza kontynentem.

„Nie ma sensu jedynie ograniczać emisji gazów cieplarnianych w kraju, jeśli zwiększymy import CO2 z zagranicy” – powiedziała w Davos von der Leyen.

„To nie tylko kwestia klimatu; to także kwestia sprawiedliwości wobec naszych przedsiębiorstw i naszych pracowników. Będziemy ich chronić przed nieuczciwą konkurencją.”

Autor: 
zzz
Źródło: 

pap/interia/plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama