USA GROZI IRAKOWI BLOKADĄ KONT BANKOWYCH, JEŚLI BAGDAD WURZUCI AMERYAŃSKIE WOJSKA

Reklama

pon., 01/13/2020 - 19:59 -- zzz

Żyjący na przełomie XIX i XX wieku Mayer Amschel Freiherr von Rothschild, niemiecki bankier pochodzenia żydowskiego i twórca potęgi finansowej rodu Rothschildów, zwykł mawiać: „Daj mi kontrolę nad podażą pieniądza danego narodu i nie będzie mnie obchodzić, kto tworzy jego prawa”.

Słowa te w sposób bezwzględny obnażają mechanizm, jaki stworzyli u zarania nowego porządku świata ludzie władający pieniądzem. W myśl tej zasady to nie rządy kierują losami swoich narodów i nie parlamenty ustalają ich prawa. Od stuleci za fasadą praworządności kryją się kosmopolityczne siły, które w sposób realny sprawują władzę nad burzliwym nurtem rzeki historii, w której płynie ludzkość. 

Parafrazując słynną wypowiedź Mayera Amschela Freiherra von Rothschilda nawiązując do aktualnych wydarzeń polityczno-gospodarczych warto przytoczyć metody działania administracji Donalada Trumpa.

USA posunęły się do szantażu, grożąc Irakowi zablokowaniem kont Fed w Nowym Jorku, w którym przechowywane są dochody ze sprzedaży ropy naftowej, co grozi załamaniem płynności w systemie finansowym Iraku.

Administracja Trumpa ostrzegła w tym tygodniu, że Irak ryzykuje utratą dostępu do konta bankowego, jeśli Bagdad wyrzuci amerykańskie siły po amerykańskim nalocie, w którym zamordowali legendarnego generała irańskiego. 

Departament Stanu ostrzegł, że USA mogą zablokować dostęp Iraku do konta banku centralnego prowadzonego w Banku Rezerw Federalnych w Nowym Jorku, co może wstrząsnąć i tak już chwiejną gospodarką Iraku, podali amerykańscy urzędnicy.

Stare rosyjskie przysłowie głosi: „Gdy pieniądze mówią, prawda milczy”, one bowiem determinują wszystkie te zjawiska, które naiwnie odbieramy jako sprawiedliwość dziejową.

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama