Zakłady Bukmacherskie Foruna to oszuści? Sprawe rozstrzyga sąd. Kulisy pozwu na 60 milionów

Reklama

sob., 01/11/2020 - 20:14 -- zzz

Marcina Krzywkowskiego pozwał Fortunę Zakłady Bukmacherskie. Pozew na 60 milionów odszkodowania złożył gracz, który w krótkim czasie wygrał kilkanaście milionów zł. W odwecie zbanowany klient doczekał się rozwieszenia w jej punktach informacji z podaniem jego imienia i nazwiska, adresu domowego, nr PESEL oraz że podejrzany jest o terroryzm i pranie brudnych pieniędzy. 

 

 

Objęty zakazem klient nie może wziąć udziału w reklamowanych przez Fortunę grach, w których rzekomo można wygrać 600 tys. złotych. 

Oszustwo polega również na tym, że Zakłady Bukmacherskie Foruna reklamują publicznie ofertę, która wprowadza klientów w błąd, bowiem zarząd Fortuny z góry zakłada, że udział w grze może wziąć wyłącznie pojedynczy gracz, który wg rachunku prawdopodobieństwa ma iluzoryczną szansę na wygraną. Natomiast granie systemem matematycznym jest wykluczone, choć regulamin o tym nic nie mówi i tego nie zabrania.

Autor programu Leszek Bubel proponuje klientom, aby powstrzymali się od jakichkolwiek gier w Zakładach Bukmacherskich Foruna, do czasu rozstrzygnięcia sporu. Niesolidna firma wprowadza klientów w błąd, publikując oferty, których nie ma zamiaru zrealizować. Ponadto publikuje dane osobowe klienta i rozpowszechnia nieprawdziwe informacje o rzekomym praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. 

Zarząd spółki Fortuna dopuścił się także złamania ustawy RODO, za co grozi:

kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności. W przypadkach przetwarzania danych wrażliwych bez podstawy prawnej kara z tego tytułu wynosić może nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z przepisami rozporządzenia ogólnego, wysokość kar sięgać może nawet 20 mln euro. Co jednak istotne, w przypadku przedsiębiorstw, kwota ta może zostać zwiększona nawet do równowartości 4% rocznego światowego obrotu!

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama