Wystawa World Press Photo 2019 w Opolu oficjalnie rozpoczęta

Reklama

pt., 12/13/2019 - 14:28 -- Anonim (niezweryfikowany)

23 listopada rozpoczęła się oficjalnie wystawa World Press Photo 2019. W Opolu już po raz 19 organizowane jest to wydarzenie.

Mieszkańcy Opola, a także zainteresowani z innych części kraju mogą podziwiać prace nagrodzone i wyróżnione, które brały udział konkursie fotografii prasowej organizowanym przez Fundację World Press Photo w Amsterdamie. Zwycięzcą obecnej edycji okazał się John Moore z Getty Images i jego zdjęcie o tytule. "Dziewczynka płacząca na granicy Meksyku i USA".

-Ta fotografia zrobiła na mnie największe wrażenie, ponieważ sam mam 2-letnią córkę i poznając historię tego zdjęcia słyszałem płacz tej dziewczynki- mówi Tomasz Szagdaj, Dyrektor działu e-Commerce w Biurze Podróży ITAKA

-Jeśli chodzi o kategorię zdjęć to ulubionej nie mam. Najbardziej podoba mi się na tej wystawie World Press Photo to, że są zdjęcia wybrane jako najlepsze spośród tysięcy innych zdjęć. Każde z nich pokazuje nieco odmienne patrzenie na rzeczywistość, która nas otacza i to co my chcemy w tej rzeczywistości dostrzegać-podkreśla przedstawicielka Fundacji World Press Photo, Samira Damato.

-Proces wyboru zdjęć jest bardzo skomplikowany. Co roku na nowo wybierane nowe jury składające się z niezależnych ekspertów i specjalistów w swoich obszarach, które są związane z dziennikarstwem fotograficznym. Są wybierane zdjęcia w ośmiu kategoriach. Ten proces zaczyna się od otwarcia zaproszenia i ogłoszenia konkursu. Na ten konkurs mogą się zgłaszać profesjonalni FotoDziennikarze-dodała.

W całym konkursie uczestniczyło razem 4738 fotografów ze 129 krajów, zgłaszając 78 801 zdjęć.

Wystawę można oglądać w ok. 45 krajach świata i cieszy się zainteresowaniem ze strony ludzi. W ciągu roku jest ponad 4 miliony zwiedzających.

Organizatorem tego wydarzenia jest Prezydent Miasta Opola. Osoby, które są zainteresowane, żeby zobaczyć fotografię mają jeszcze czas do połowy grudnia.

 

Autor: 
Piotr Franiczek
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama