PIS UKRADNIE POLAKOM PRAWIE 20 MLD ZŁOTYCH. TO 25 RAZY WIĘCEJ NIŻ UKRADLI AFERZYŚCI Z AMBER GOLD

Reklama

śr., 11/13/2019 - 20:50 -- zzz

PIS nie ma skrupułów i zdecydował, że ukradnie przyszłym emerytom prawie 20 mld złotych. To prawie 25 razy więcej niż kwota wyłudzona w słynnej aferze Amber Gold. Różnica polega na tym, że aferzyści z Amber Gold odsiedzą długie lata w więzieniu, ale członkom partii PIS nic nie grozi, ponieważ sprytnie zmienili prawo i w legalny sposób dokonają zaboru mienia o gigantycznej wartości na szkodę podludzi — Polaków.

Ustawa o likwidacji OFE wejdzie w życie 1 lipca 2020 roku. Otwarte Fundusze Emerytalne przestaną istnieć, a pieniądze w nich zgromadzone trafią na Indywidualne Konta Emerytalne. Te mają być już w pełni prywatne (chyba, że znów rząd zmieni prawo.), ale wcześniej rząd pobierze "prowizję" (ukradnie) w wysokości 15%.

Każdy Polak będzie mógł sam zdecydować, co z nimi zrobić. Będzie miał dwie propozycje nie do odrzucenia. Nazwijmy je "opcja IKE" i "opcja ZUS". Pierwsza — automatyczna - to transfer środków do Indywidualnego Konta Emerytalnego. Tak czy inaczej, pieniądze wylądują w zalegalizowanej piramidzie finansowej.

Ten, kto miał w OFE 10 tys. zł, na IKE będzie już więc miał 8,5 tys. zł. Ta rzekoma prowizja, którą pobiera państwo pod nazwą "opłaty przekształceniowej" jest bezczelną kradzieżą.

Reasumując, rząd ukradnie Polakom z tytułu opłaty przekształceniowej około 18-19 mld zł bez żadnych konsekwencji karnych i jeszcze wmówi Polakom, że to dla ich dobra, bo prawo stanowione przez wybrańców z PiS jest prawem objawionym i niepodważalnym wynikającym ze szczególnego namaszczonego posłannictwa płynącego z góry...

W przeciwieństwie do pieniędzy zgromadzonych w IKE, środki w ZUS nie są dziedziczone. W przypadku śmierci więc zgromadzona przez 40 lub więcej lat składka emerytalna przepada i zostaje w kasie ZUS — piramidzie finansowej.

Przypomnijmy, poprzedni rząd PO PSL znacjonalizował, czyli ukradł Polakom ponad 150 miliardów złotych z OFFE.

Warto przypomnieć, że w XX wieku kilkakrotnie ograbiono Polaków ze wszystkich oszczędności:

- I Wojna Światowa - Polacy pod zaborami tracą swoje majątki i oszczędności.

- Międzywojnie-hiperinflacja. Kto nie posiadał oszczędności w złocie, na skutek hiperinflacji stracił wszystkie oszczędności.

- II Wojna Światowa: Polacy ponownie tracą majątek nieruchomy, ruchomy i oszczędności.

- PRL - nacjonalizacja. Polacy pod rządami komunistów tracą resztki ocalałego majątku z pożogi II Wojny Światowej.

- Reforma walutowa w Polsce (1950). Władza Ludowa zagrabiła Polakom oszczędność w sposób następujący:

będące w obiegu w latach 1948–1950 złotówki wymieniono w ciągu kilku dni na nowe, przy czym wymiany dokonano tak, że pieniądze zdeponowane w bankach wymieniano, tak jak równocześnie przeliczono wszystkie ceny i płace pracownicze, w proporcjach 100 zł starych na 3 zł nowe, a gotówkę w stosunku 100 zł starych na 1 zł nowy.

- Skutkiem upadku PRL-u w 1989 była kolejna hiperinflacja, która pozbawiła Polaków niemal wszystkich oszczędności.

- W 2013 roku rząd zadecydował o nacjonalizacji OFE. Miliardy złotych zdeponowane w Otwartych Funduszach Emerytalnych zostało znacjonalizowane.

- 2019 rok zmiana ustawy i rząd ukradnie przyszłym emerytom prawie 20 miliardów złotych.

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama