Raperzy z paryskiego imigranckiego getta nawołują do mordowania policjantów

Reklama

wt., 11/05/2019 - 05:42 -- zzz

Skandal we Francji! Tamtejsze MSW złożyło w prokuraturze doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez grupę raperów 13 Block z imigranckiego getta w Sevran pod Paryżem. W jednej z piosenek wychwalają oni handel narkotykami, nawołują do organizowania zamieszek i mordowania policjantów.

 

"Marzymy o stosach zwłok policjantów na ulicach!" - śpiewają ciemnoskórzy raperzy z grupy 13 Block. Funkcjonariuszy nazywają "brudnymi wieprzami". Ich prowokacyjny teledysk "Fuck le 17" - co jest aluzja do numeru telefonicznego policji we Francji - wywołał zamieszanie po ukazaniu się w internecie.

Wielu paryskich komentatorów jest zadowolona z faktu, że MSW złożyło doniesienie w prokuraturze o popełnieniu przestępstwa. Jednocześnie jednak zauważają oni, że francuscy sędziowie wykazują często daleko idącą pobłażliwość wobec szokujących tekstów raperów. 

Wcześniej tylko na pięć tysięcy euro grzywny w zawieszeniu został Conrad Moukouri Manga - raper z kameruńskimi korzeniami występujący pod pseudonimem Nick Konrad. To autor szokującej piosenki "Wieszajcie białych". Nawoływał w niej do mordowania białych dzieci, wieszania ich rodziców i zabierania im majątków.

Autor: 
zzz
Źródło: 

rmf

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama