AMERYKAŃSKIE MEDIA: USA ZDRADZIŁY KURDÓW I ZDRADZĄ TEŻ POLSKĘ

Reklama

sob., 10/19/2019 - 13:15 -- zzz

Amerykanie to zawodny sojusznik. Dla USA liczą się przede wszystkim pieniądze i zależy im jedynie na eksporcie drogiej broni do Polski. Polski rząd zbyt optymistycznie postrzega sojusz z Amerykanami, a tymczasem nie ma nawet planów obrony Polski przed atakiem ze strony Rosji. Polskie społeczeństwo karmione jest jedynie nadzieją, że w przypadku wojny USA, polska armia otrzyma odsiecz. 

W amerykańskim magazynie "Foreign Policy" pojawił się artykuł dotyczący skutków decyzji Trumpa o wycofaniu amerykańskich wojsk z północnej Syrii i porzuceniu Kurdów. Zdaniem autora, taki sam los może spotkać innych sojuszników Stanów Zjednoczonych - Polskę, Litwę i Łotwę.

W artykule przywołano sytuację Kurdów, którzy przez lata bohatersko walczyli przeciwko Państwu Islamskiemu. Zostali jednak zdradzeni i porzuceni, co skutkowało inwazją Turcji, która uważa Kurdów za terrorystów.

Zdaniem autora, przykład Kurdów powinien dać do myślenia przywódcom krajów Europy Wschodniej. Państwa bałtyckie mogą bowiem łatwo zostać opanowane przez Rosję. Walshe przytoczył przykład Polski, której rząd nie wzmocnił militarnej gotowości i porównał 3,5 tys. amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Polsce, do 2 tys. walczących wcześniej w Syrii.

Polska musi się teraz zastanowić, czy może polegać na Waszyngtonie. Gdy zrobi się gorąco, co prawdopodobnie zrobi Trump: każe 3,5 tys. żołnierzy trwać na posterunku, czy zagrozi ich wycofaniem, by wyłudzić coś od Polski? - pisze autor artykułu.

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama