PRZYWÓDCY 5 KARAJÓW EU PRZYJMĄ WIĘCEJ NIELEGALNYCH IMIGRANTÓW

Reklama

pon., 09/23/2019 - 18:07 -- zzz

Przywódcy Włoch, Malty, Francji, Niemiec i Finlandii nie skorzystały z pomocy Wiktora Orbana w budowie ogrodzenia i porozumiały się w sprawie redystrybucji nielegalnych migrantów w krajach Unii Europejskiej. 

"Od dzisiaj Włochy i Malta nie są już same" w kwestii migracji - tak szefowa włoskiego MSW Luciana Lamorgese podsumowała rozmowy. Zawarte przez ministrów wstępne porozumienie - dotyczące automatycznej relokacji wszystkich osób ubiegających się o azyl, nie tylko tych, które otrzymały status uchodźcy - zostanie teraz przedstawione do aprobaty pozostałym krajom unijnym.

Kolejne ustalenie z kilkugodzinnego poniedziałkowego spotkania to dobrowolna rotacyjność portów, do których będą zawijać statki z migrantami. Obecnie obowiązuje zasada, że jednostki te mają wpływać do włoskich bądź maltańskich portów. Gotowość otwarcia także innych włoska minister uznała za ważny rezultat.

Umowa przewiduje "redystrybucję migrantów na zasadzie obligatoryjnej" na podstawie systemu kwot, który zostanie ustalony w zależności od tego, ile państw członkowskich UE przystąpi do tego porozumienia.

Relokacja zgodnie z tymi założeniami ma następować w ciągu czterech tygodni od zejścia migrantów na ląd.

Przypomnijmy słowa Grzegorza Lindenberga: "Fale imigrantów sprzed kilku lat, to dopiero preludium do tego, co może nas czekać. Po tzw. Arabskiej Wiośnie do Europy przybyło między 2 a 3 mln ludzi. Przybyć może dużo więcej, bo do roku 2030 w Afryce wejdzie na rynek pracy ponad nowych 200 mln osób, tyle, ile dzisiaj pracuje w całej Unii".

 

"W Afryce w ciągu miesiąca rodzi się tyle dzieci co w Unii Europejskiej w ciągu roku(..)".

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

PAP/INTERIA/PLPORTAL.PL

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama