BANDYCKIE PAŃSTWO IZRAEL ŁAMIĄC PRAWO MIĘDZYNARODOWE ZBOMBARDOWAŁ SYRIĘ i LIBAN

Reklama

ndz., 08/25/2019 - 10:49 -- zzz

Lotnictwo Izraela kolejny raz przeprowadziło w sobotę wieczorem nalot na rzekomo irańskie obiekty militarne w pobliżu stolicy Syrii Damaszku - poinformował rzecznik izraelskich sił zbrojnych Jonathan Conricus.

 

Nalot potwierdził Damaszek. Państwowe media w Syrii poinformowały, że syryjska obrona przeciwlotnicza ostrzelała w sobotę wieczorem "wrogie cele nad Damaszkiem". Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka stwierdziło, że prawdopodobnie Izrael przeprowadził nalot na irańskie obiekty, znajdujące się na południe od stolicy Syrii.

"O godz. 23:30 obrona powietrzna wykryła wrogie cele, które znad Wzgórz Golan kierowały się w rejon Damaszku. Do tej pory większość wrogich pocisków została zniszczona, zanim dotarła do celu" - podała Sana. Jednak według Conricusa izraelski nalot w dużej mierze zakończył się powodzeniem.

Początkowo agencje, powołując się na syryjską telewizję państwową, informowały o eksplozjach w Damaszku. Następnie syryjska agencja informacyjna Sana podała, że "obrona przeciwlotnicza rozpoczęła działania przeciwko wrogim celom na niebie nad Damaszkiem".

 

ATAK NA LIBAN

Premier Libanu Saad Hariri potępił w niedzielę "izraelską agresję", która jego zdaniem zagraża stabilności regionu. Wcześniej na przedmieścia Bejrutu spadły dwa izraelskie drony, z których jeden eksplodował, uszkadzając budynek centrum medialnego Hezbollahu.

"Nowa agresja (...) stanowi zagrożenie dla stabilności regionu i była próbą skierowania sytuacji w stronę jeszcze większych napięć" - brzmi oświadczenie premiera. Hariri potępił w nim "rażący atak na libańską suwerenność".

 

 

Przypomnijmy:

Na posiedzeniu Rady Praw Człowieka ONZ, które odbyło się 28 lutego 2019 r. Izrael został oskarżony o zbrodnie wojenne.  Żydowskie państwo dopuściło się morderstw i tortur na Palestyńczykach na niewyobrażalną skalę podczas protestów w Gazie w 2018 roku.

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama