Bogaty pedofil Jeffrey Epstein na dwa dni przed śmiercią spisał testament, "a potem wziął i umarł"

Reklama

śr., 08/21/2019 - 07:39 -- zzz

Dwa dni przed rzekomym samobójstwem Jeffrey Epstein spisał testament, w którym przekazał swoje aktywa warte 577 mln dolarów, "a potem wziął i umarł". To nie scena z filmu Patryka Vegi "Polityka", ale zadziwiające zbieg wydarzeń na tuż przed śmiercią najbardziej znanego pedofila, powiązanego z potężnymi VIPAMI tego świata.

Epstein oficjalnie powiesił się w swojej celi 10 sierpnia. 66-latek 6 lipca został aresztowany w sprawie handlu ludźmi i wykorzystywania seksualnego nieletnich dziewcząt w swoich apartamentach na Manhattanie i posiadłości w Palm Beach na Florydzie w latach 2002-2005.

Epstein został po raz pierwszy skazany za pedofilię 11 lat temu, ale sprawa została zamieciona pod dywan, a on sam odbywał karę jedynie ograniczenia wolności. Po ponownym aresztowaniu wielu sądziło, że i tym razem się wywinie. Sąd pozostał jednak nieugięty, nie zezwolił opuścić Epsteinowi aresztu, mimo że adwokaci proponowali 100 mln dolarów kaucji.

Wszystko dlatego, że tym razem nie chodziło jedynie o Epsteina i wykorzystywania przez niego nieletnich dziewczynek, ale i o cały proceder, jaki się odbywał. Polegał on na „werbowaniu” dziewcząt, które następnie świadczyły „usługi” seksualne najbogatszym i najbardziej wpływowym członkom amerykańskiej elity. I nie tylko amerykańskiej, bo w sprawę zamieszany jest również m.in. książę Andrzej – brat następcy tronu Wielkiej Brytanii. Procesu pedofila obawiało się wielu bardzo możnych i wpływowych osób na całym świecie.

Jak informuje „New York Post”, Epstein 8 sierpnia spisał testament. Wymienił w nim luksusowe nieruchomości, samoloty, samochody, jachty, kolekcję dzieł sztuki i antyków, akcje o wartości ponad 300 mln dolarów i 56,5 mln dolarów w gotówce. Niecałe 48 godzin po powstaniu dokumentów został znaleziony martwy w swojej celi.

Do kogo teraz będzie należeć majątek Epsteina? Dokładnie nie wiadomo, gdyż w dokumentach nie wymieniono żadnego z beneficjentów. Fortuna ma trafić do tajemniczego funduszu powierniczego. Dokumenty zostały złożone na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych.

William Blum, adwokat Epsteina w specjalnym oświadczeniu przesłanym Associated Press zaznaczył, że wszelkie roszczenia wobec majątku będą „rzetelnie administrowane”. Dodał, że dokument był ostatnią wolą Epsteina.

Tajemnicze okoliczności śmierci Epsteina.

Wśród złamanych kości była m.in. kość gnykowa, która u mężczyzn znajduje się w pobliżu jabłka Adama - podaje "WP". Według ekspertów kryminalistyki i badań na ten temat takie złamania mogą występować u osób, które się powiesiły, szczególnie jeśli są starsze. Ale eksperci twierdzą, że częściej zdarzają się u ofiar zabójstw przez uduszenie - pisze waszyngtoński dziennik.

Przypomnijmy:

1999 - Virginia Roberts Giuffre jest rzekomo rekrutowana przez Ghislaine Maxwell do zostania „niewolnikiem seksualnym Epsteina” w wieku 17 lat. Twierdziła również, że zmusił ją do seksu ze swoim przyjacielem księciem Andrzejem, drugim synem królowej Elżbiety.

2002 - Trump mówi New York Magazine, że jego przyjaciel Epstein „lubi piękne kobiety tak samo jak ja, a wiele z nich jest bardzo młodych"

2005 - 14-letnia dziewczynka mówi policji, że Epstein molestował ją w swojej rezydencji w Palm Beach.

Maj 2006 - Epstein i jego dwaj współpracownicy są oskarżeni o liczne przypadki nielegalnych aktów seksualnych z nieletnimi. Barry Krischer, prokurator stanu, przekazał sprawę wielkiej ławie przysięgłych, która od zaledwie dwóch z 12 dziewcząt usłyszała zeznania zebranych jako potencjalni świadkowie. 

Lipiec 2006 r. - Sprawa zostaje przekazana do FBI przez policję na Florydzie w Palm Beach, która była niezadowolona z tego, jak sprawa została rozpatrzona.

2007 - prawnicy Epsteina spotykają się z najwyższym prokuratorem federalnym w Miami Alexandrem Acostą, który później zostanie sekretarzem pracy w administracji Trumpa. Potajemnie negocjują „umowę na całe życie”.

Czerwiec 2008 r. - Po przyznaniu się do dwóch zarzutów o prostytucję, milioner został skazany na 18 miesięcy więzienia o niskim poziomie bezpieczeństwa w zamian za przyznanie się do czynów seksualnych z nieletnimi i dających mu immunitet przed przyszłym ściganiem związanym z tymi zarzutami. W rzeczywistości Epstein pracował sześć dni w tygodniu w swoim biurze, podczas gdy podobno był uwięziony w więzieniu.

Lipiec 2008 - Po raz pierwszy Accusers dowiedzieli się o tej umowie.

Lipiec 2009 - Epstein zostaje zwolniony z więzienia pięć miesięcy wcześniej.

Lipiec 2018 r. - Miami Herald publikuje dziennikarstwo śledcze Julie K. Brown o długiej historii rzekomego molestowania seksualnego Epsteina oraz wiadomości o „umowie życia” po tym, jak Acosta został sekretarzem pracy.

Luty 2019 - Departament Sprawiedliwości otwiera wewnętrzny przegląd umowy Epsteina.

7 lipca 2019 r. - Epstein zostaje aresztowany po tym, jak ląduje na prywatnym odrzutowcu na lotnisku Teterboro w New Jersey z Paryża. W tym samym czasie agenci federalni włamali się do jego kamienicy na Manhattanie, gdzie odkryli setki zdjęć nagich nieletnich.

8 lipca 2019 r. - Epstein zostaje oskarżony o handel seksualny, który szczegółowo opisuje, w jaki sposób stworzył sieć nieletnich dziewcząt na Florydzie i Nowym Jorku, płacąc dziewczynom w wieku 14 lat za „masaże i czynności seksualne”. Grozi mu do 45 lat więzienia.

11 lipca 2019 r. - Kilkanaście kobiet, nieznanych wcześniej organom ścigania, zgłosiło się, aby oskarżyć go o wykorzystywanie seksualne.

24 lipca - Epstein został nieprzytomny w swojej celi po pozornej próbie samobójczej. Został przeniesiony do Metropolitan Correctional Center.

9 sierpnia 2019 r. - Ponad 2000 dokumentów jest nieopieczętowanych, co szczegółowo ujawnia przerażające zarzuty wobec Epsteina.

10 sierpnia 2019 r. - Epstein zostaje znaleziony martwy w swojej celi.

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

theguardian.com/nczas.com/plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama