GEJE, TRANSY I LESBIJKI OCZKIEM W GŁOWIE PAWŁA RABIEJA

Reklama

pon., 06/10/2019 - 15:14 -- zzz

Według wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabiej są równi i równiejsi. Najrówniejszymi z równych są geje, transy i lesbijki. Reszta jest większością, więc ci nie mają prawa do ochrony, a przede wszystkim katolicy. 

W programie "Onet Rano" Rabiej mówił m.in. o działaniach ratusza, które mają zapobiec dyskryminacji mniejszości w Warszawie, w tym gejów i lesbijek.

"To jest jasne danie sygnału, że na pewnie zachowanie nie będzie przyzwolenia" - powiedział, przypominając o podpisaniu przez stołeczny magistrat karty dotyczącej gejów i lesbijek.

Rabiej skomentował również Paradę Równości, która przeszła ulicami Warszawy w sobotę. "Myślę, że w tej chwili Parada Równości w Warszawie pokazała bardzo dobrze, że to jest bardziej o różnorodności i o szacunku dla innego człowieka niż tylko o społeczności gejów i lesbijek" - stwierdził.

Jak jednak dodał, "nie zapomniałbym też o postulatach społeczności LGBT". "Polska jest na samy końcu, jeśli chodzi o Europę, co do takich kwestii, które są fundamentalne, czyli żeby nie było żadnych ataków na ulicach, żeby te ataki były karane" - ocenił.

Według Rabieja, potrzebne są regulacje prawne, aby zmniejszyć liczbę ataków na osoby LGBT. "Hejt jest nieprawdopodobny i tutaj absolutną winę ponosi partia rządząca" - ocenił.

"Społeczność się zmieniła, świat nam się zmienił, ludzie są coraz bardziej otwarci, widzą, że to nie jest żadne zagrożenie, ale polityków i część księży mamy taką, że widzą w tym narzędzie do dzielenia i straszenia Polaków" - powiedział Rabiej.

"Powinniśmy tworzyć taki klimat, że pewne rzeczy są normalne, parady są normalne, różnorodność jest normalna, ludzie są różni, ale równi. Powinniśmy każdego szanować" - dodał.

Mowa nienawiści-kpili z katolików

Tęczowy ornat, durszlak na głowie i logo Parady Równości. W takich okolicznościach była koncelebrowana "msza" w centrum Warszawy.

Trzech aktywistów przebranych za duchownych (w tęczowych barwach), którzy imitują odprawianie Mszy Świętej. "Tylko Tyś jest Panem. Tylko Tyś Najwyższy, Jezu Chryste. Z Duchem Świętym" – mówi jeden z nich.

Osadzony film

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

plporatal.pl

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama