TORBA LGBT PROSTO Z IKEI

Reklama

pt., 05/24/2019 - 07:02 -- zzz

Ikea wprowadziła nową torbę na zakupy, zmieniając swoją klasyczną torbę Frakta w kolory tęczy. Powodem inicjatywy jest hołd wszystkim równym prawom ludzi.

Sieć sklepów IKEA zmienia swoją klasyczną torbę FRAKTA, które zazwyczaj ma niebieski kolor. Torba na zakupy zdobi tęczowe kolory, aby wyrazić poparcie równouprawnieniu. Torba będzie sprzedawana w Szwecji od 1 lipca.

Torba zostanie wydana tuż przed rozpoczęciem sztokholmskiej parady równości, która odbędzie się od 29 lipca do 3 sierpnia. Powodem nowego produktu Ikei jest poinformowanie ludzi o równoprawności.

Cena nowej tęczowej torby nie jest jeszcze ustalona, ale prawdopodobnie będzie nieco droższa niż wersja klasyczna.

 

Przypomnijmy: 

Założycielem IKEI był Feodor Ingvar Kamprad (ur. 30 marca 1926 w Pjätteryd, w gminie Älmhult, zm. 27 stycznia 2018 w Liatorp, w gminie Älmhult) – szwedzki przemysłowiec, założyciel i wieloletni prezes Ikei.

W 2013 roku Forbes szacował jego majątek na 3,3 mld USD. Do 2010 roku był najbogatszym Szwedem z majątkiem ok. 23 mld USD, ale swoje akcje przetransferował do fundacji i swoich synów.

4 października 2013 roku otrzymał tytuł doktora honoris causa Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

W 1994 została ujawniona faszystowska przeszłość Kamprada, kiedy po śmierci szwedzkiego działacza faszystowskiego, Pera Engdhala, zostały upublicznione jego prywatne listy. Wynikało z nich iż Kamprad dołączył do profaszystowskiego ruchu Nysvenska Rörelsen w 1942 roku.

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

skandynawiainfo

Polub Plportal.pl:

Reklama