SOMALIJCZYK ZGWAŁCIŁ SZWEDKĘ. SĄD UCHYLIŁ W CZĘŚCI WYROK, BO MUZUŁMANIN MA OSOBISTE PLANY W SZWECJI

Reklama

pt., 04/26/2019 - 07:38 -- zzz

33-letni azylant z Somalii został skazany za gwałt na prawie dwa lata więzienia i wydalenie ze Szwecji. Jednak Sąd Najwyższy w Sztokholmie anulował wyroki sądów niższych instancji i uznał, że mężczyzna, po odbyciu kary, pozostanie w Szwecji, bo jak uzasadnił, gwałciciel wiąże ze Szwecją swoją przyszłość, a nawet z trudem, ale powoli uczy się szwedzkiego.

Hanad Mohammed, który poprosił o azyl w Szwecji 10 lat temu, w latach 2012-2017 był czterokrotnie karany m.in. za handel narkotykami i jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. 

Rok temu zgwałcił kobietę, za co skazano go na karę roku i dziesięciu miesięcy więzienia oraz otrzymał nakaz opuszczenia Szwecji. Somalijczyk odwołał się od tego wyroku do sądu wyższej instancji. Kiedy wcześniejsze orzeczenie podtrzymano zaskarżył je do Sądu Najwyższego, który umorzył karę wydalenia skazanego ze Szwecji.

Dwóch z trzech sędziów najwyższej instancji uznało, że nie ma nadzwyczajnych przesłanek, aby mężczyznę, zamieszkałego w Szwecji od prawie 10 lat, wydalać z kraju. 

W uzasadnieniu wyroku czytamy, że ”skazany dość dobrze posługuje się językiem szwedzkim i zdaje się wiązać swoją przyszłość z krajem, w którym zamieszkuje. Dlatego też jego związku ze Szwecją nie należy uważać za słaby”.

Oprócz anulowania kary wydalenia mężczyzny, Sąd Najwyższy zaostrzył karę więzienia dla Somalijczyka, skazując go na 2 lata i 2 miesiące pozbawienia wolności.

 

Z bazy przestępstw kryminalnych wynika, że 82% gwałtów w Szwecji dopuścili się imigranci lub ich potomkowie.

Dane ujawniają: datę decyzji, nazwę, numer ubezpieczenia społecznego, sąd, numer sygnatury, datę wyroku, okres uwięzienia, region i miejsce śledztwa w celu ścigania podejrzanych.

Opublikowano pliki 168 000 zdań wydanych między 10 maja 2004 r. A 8 stycznia 2015 r. Spośród 83 656 osób oskarżonych, 37 735 (lub 45 procent) było urodzonych za granicą. Spośród osób skazanych na 9 i 10 lat więzienia, 70 procent i 68,8 procent było urodzonych za granicą.

Wśród przypadków gwałtów zbiorowych 118 sprawców, czyli 82 procent, to imigranci. Nadreprezentacja imigrantów wynosi 18,2. Koszty przestępstw imigrantów przekraczają już 20 miliardów SEK (2 miliardy euro) rocznie.

 

Autor: 
Przemysław Gołyński/ZB
Źródło: 

radioszczecin.pl/PLPORTAL.PL

Polub Plportal.pl:

Reklama