POŻYTECZNY IDIOTYZM: JOACHIM BRUDZYŃSKI CHCE ZAKAZAĆ CHRZEŚCIJAŃSKIEJ TRADYCJI WIESZANIA JUDASZA

Reklama

śr., 04/24/2019 - 07:52 -- zzz

Folklorystyczny „Sąd nad Judaszem” na Podkarpaciu staje się powoli najbardziej znanym obrzędem ludowym na świecie. Uznany za akt antysemityzmu, rozbierany i analizowany w detalach, stworzył już swoisty, światowy niemal Front Obrony Judasza. Hucpa trwa…

Powoli przestaje być jednak śmiesznie. Przy okazji wystawia się bowiem na pośmiewisko instytucje państwa. Okazuje się, że MSW Joachim Brudziński wietrzył tu spiski nie całkiem jako osoba prywatna. Teraz nadeszła wiadomość, że Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu zleciła policji zabezpieczenie dowodów w sprawie wydarzeń z Pruchnika.

Odpowiedzią na kafkowską sytuację pozostaje kpina i wykazywanie absurdalności zgłaszanych pomówień wobec folklorystycznego spektaklu na Podkarpaciu. Zdaje się, że tylko w ten sposób można ocalić zdrowy rozsądek.

Absurdy można bowiem jeszcze pogłębiać. W kieleckim powinni np. zakazać produkcji i chwalenia się ichnimi czarownicami. Wystarczy przecież spojrzeć na nos takiej Baby Jagi, by doszukać się podejrzanych i stereotypowych podobieństw do np. „góralek” ze wzgórz Golan.

Przypomnijmy: Na zlecenie pożytecznych idiotów Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu wszczęła postępowanie sprawdzające ws. "sądu nad Judaszem", do którego doszło w Wielki Piątek w Pruchniku (woj. podkarpackie). Zdaniem śledczych istnieje podejrzenie nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym i wyznaniowym. Teraz policja spróbuje ustalić organizatorów wydarzenia.

Przypomnimy:

Tradycja palenia kukły Apostoła była przyczyną nieporozumień, ponieważ raport Departamentu Stanu USA z 2005 r. Skrytykował Grecję za coroczne „palenie Żyda”. 

Grecja zasadniczo odpowiedziała, mówiąc: „jesteście idiotami”.

 

Jakubiak do Brudzyńskiego:

Może ich Pan nazywać braćmi w swoim imieniu. Żaden Żyd nie nazwie Pana bratem, pytanie po co Pan to robi? - pytał Marek Jakubiak Joachima Brudzińskiego, rozpoczynając tym samym słowne starcie o ocenę „sądu nad Judaszem” w Pruchniku. 

 

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama