„Izraelskie zbrodnie wojenne powinny trafić do sądu międzynarodowego”

Reklama

pon., 03/25/2019 - 23:49 -- zzz

Izraelskie zbrodnie przeciwko Palestyńczykom protestującym w Gazie powinny trafić do Międzynarodowego Trybunału Karnego (MTK), powiedział ambasador Palestyny ​​w ONZ w Genewie w niedzielę.

 

Apel Ibrahima Khraishiego nastąpił po tym, jak w piątek Rada Praw Człowieka ONZ przyjęła rezolucję w sprawie wzmocnienia obecności ONZ na okupowanym przez Izrael terytorium palestyńskim.

Rada stwierdziła, że ​​jest „poważnie zaniepokojona” ustaleniami powołanej przez ONZ niezależnej międzynarodowej komisji śledczej, w której stwierdzono, że siły izraelskie mogły popełnić zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości podczas pokojowych protestów Wielkiego Marszu Powrotu.

„Ten raport powinien zostać przekazany MTK przez komisarza”, powiedział Khraishi Agencji Anadolu , odnosząc się do Michelle Bachelet, która kieruje radą.

Khraishi powiedział, że siły izraelskie atakują wszystkich ludzi, nie oszczędzając dzieci, osób niepełnosprawnych, mediów i służby zdrowia.

Wyrażając nadzieję, że raport trafi do ICC, Khraishi powiedział, że prokuratorzy sądowi powinni rozpocząć śledztwo w sprawie zbrodni wojennych w Izraelu.

 

USA akceptuje żydowskie zbrodnie wojenne

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo powiedział, że będą stosowane ograniczenia wjazdu do USA wobec śledczych badających domniemane zbrodnie wojenne z udziałem Izraela.

Khraishi skrytykował także brytyjskie „podwójne standardy” wobec Palestyńczyków, mówiąc:

[Wielka Brytania] zawsze domaga się odpowiedzialności za wszystko, ale jeśli chodzi o Izrael, to oni są obrońcami i zachęcają do kultury bezkarności., tymczasem pod mandatem brytyjskim w Palestynie siły izraelskie zniszczyły ponad 500 wiosek i miast.

Od marca ubiegłego roku ponad 250 Palestyńczyków zginęło, a tysiące zostało rannych w wyniku ostrzału armii izraelskiej. 

W ubiegłym tygodniu, 15 marca, izraelskie siły powietrzne przeprowadziły 100 ataków lotniczych w Strefie Gazy, powodując śmierć Palestyńczyków i zniszczenie infrastruktury.

Autor: 
zzz
Źródło: 

middleeastmonitor.com

Polub Plportal.pl:

Reklama