Zamordowano bossa mafii rodziny Gambino

Reklama

pt., 03/15/2019 - 10:12 -- zzz

Frank Cali, boss rodziny mafijnej Gambino, został zastrzelony przed własnym domem na Staten Island w Nowym Jorku. Nieznany sprawca oddał w jego kierunku 6 strzałów z pistoletu i kilkakrotnie trafił 53-letniego mężczyznę w klatkę piersiową. Uciekając niebieskim pickupem, zabójca jeszcze przejechał umierającego mafiosa. Śmierć Caliego oficjalnie stwierdzono w pobliskim szpitalu uniwersyteckim.

 

Mafioso mieszkał w nierzucającym się w oczy, piętrowym domu z cegły przy spokojnej uliczce Hilltop Terrace. Sąsiedzi twierdzą, że to bardzo ciche miejsce, w którym nigdy nic się nie dzieje. Cała dzielnica ma jednak długą historię związków z mafią i nie przypadkiem w tej okolicy Francis Copolla nagrywał słynny film "Ojciec Chrzestny".

Francesco Cali pochodził z rodziny imigrantów z Włoch. Ożenił się z Rosarią Inzerillo należącej do ważnego klanu z Palermo, którego członkowie uciekli do USA po przegraniu lokalnej wojny mafijnej. Dzięki tym powiązaniom Cali nazywany był "ambasadorem" La Cosa Nostry, mafii sycylijskiej.

 

Znalezione obrazy dla zapytania Frank Cali, boss Gambino

 

"Franky Boy" stanął na czele rodziny Gambino w sierpniu 2015 r. "Formalnie" był underbossem odpowiedzialnym za bieżące prowadzenie interesów, a tytularnie najwyższą pozycję w klanie nadal zajmuje stary, 80-letni boss, Peter "Jednooki" Gotti, starszy brat legendarnego Johna Gottiego. Poprzednie tak znaczące zabójstwo bossa mafijnego w Nowym Jorku miało miejsce właśnie na zlecenie Johna Gottiego, który w ten sposób w 1985 r. wyeliminował Paula Castellano, ówczesnego bossa rodziny Gambino.

W drugiej połowie ubiegłego wieku "Pięć Rodzin", Gambino, Bonanno, Colombo, Genovese i Lucchese, zdominowało świat przestępczy w Nowym Jorku. Policja złamała ich potęgę na początku lat 90., czego symbolem było aresztowanie i skazanie na dożywocie Johna Gottiego, który zmarł za kratami na raka w 2002 r.

Amerykańscy dziennikarze zwracają uwagę na "dziwny zbieg okoliczności”. Cali zginął zaledwie kilka godzin po uniewinnieniu przez sąd bosa rodziny Bonanno i tydzień po śmierci w więzieniu długoletniego przywódcy rodziny Colombo, 85-letniego Carmine Persico. Nie wiadomo, czy wydarzenia te są powiązane i oznaczają kolejną rundę walki o władzę i wpływy na szczytach władzy nowojorskiego świata przestępczego.

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

plportal.pl

video: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama