Szkoła podstawowa w Birmingham zawiesiła lekcje LGBT po proteście muzułmańskich rodziców

Reklama

czw., 03/14/2019 - 19:18 -- zzz

Szkoła podstawowa w Birmingham, która uczyła na temat praw osób LGBT w ramach programu walki z homofobią, zawiesiła lekcje na czas nieokreślony, aż do osiągnięcia porozumienia z protestującymi rodzicami.

Szkoła społeczna Parkfield w Saltley była miejscem cotygodniowych protestów przeciw lekcjom, które według rodziców promują gejowski i transpłciowy styl życia.

W tym miesiącu około 600 muzułmańskich dzieci w wieku od 4 do 11 lat nie poszło do szkoły na cały dzień po to, aby zaprotestować przeciwko ideologii LGBT.

Tego samego dnia odbyły się rozmowy między rodzicami, a szefam edukacji i Excelsior Multi Academy Trust, wskutek czego lekcje zostały zawieszone.

W oświadczeniu szkoła powiedziała: „Nic nie jest ważniejsze niż zapewnienie nieprzerwanej edukacji naszych dzieci".

W styczniu Guardian poinformował, że 400 muzułmańskich rodziców podpisało petycję, w której wezwano do wycofania LGBT z programu nauczania. 

Na jednym z protestów w Parkfield rodzice utrzymywali ulotki, które brzmiały: „powiedz nie dla promowania homoseksualizmu i sposobów życia LGBT dla naszych dzieci”, „przestań wykorzystywać niewinność dzieci” i „edukację, a nie indoktrynację”.

Rzecznik prasowy Mohammed Aslam powiedział: „Z zadowoleniem przyjmujemy te zmiany i powtarzamy, że szkoła musi współpracować z rodzicami w duchu partnerstwa i współpracy, a nie przeciwko nim w edukacji swoich dzieci”.

Autor: 
zzz
Źródło: 

theguardian.com

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama