PLATFORMA OBYWATELSKA GŁOSOWAŁA ZA CENZURĄ W INTERNECIE. KTO NAS SPRZEDAŁ I DLACZEGO?

Reklama

czw., 09/13/2018 - 19:39 -- zzz

Niestety, jak już wiadomo Parlament Europejski przegłosował projekt znany jako ACTA2. Porażka jest ogromna, teraz czas na wyciągnięcie wniosków i odpowiedzenie na kilka pytań – kto konkretnie głosował za przyjęciem ustawy, dlaczego akcja #stopACTA2 okazała się porażką i co dalej?

Kto głosował za przyjęciem ACTA2?

Głosowanie w Parlamencie Europejskim jest całkowicie jawne, dzięki czemu dziś możemy poznać listę głosujących za wprowadzeniem cenzury i podatku od linków europosłów:

Powiedzmy sobie wprost – ci politycy sprzedali naszą wolność dużym koncernom medialnym. Ta lista to fakt, którego nie da się już wyciąć z historii. Warto przypomnieć, że w swoim czasie Platforma Obywatelska publicznie informowała o swoim sprzeciwie wobec ACTA2. Z drugiej strony to właśnie PO odpowiada za próbę wprowadzenia ACTA w 2012 roku. Oczywiście dotyczy to tylko naszego kraju, tak prezentuje się rozkład głosów we wszystkich państwach biorących udział w głosowaniu:

Za odrzuceniem ustawy była tylko Chorwacja, Holandia, Polska i Szwecja, reszta państw chciała jej przyjęcia. To smutne, że tylko 4 narody widziały problem w zmianach ograniczających wolność w internecie. Z drugiej strony pokazuje to, że właśnie my jesteśmy narodem, który nie pozwala sobie narzucać ograniczeń.

 

 

Dlaczego?

Powodów tej porażki jest wiele. Samo odroczenie głosowania spowodowało, że sprawa gwałtownie przycichła. Mało tego pojawiały się pogłoski (często powielane przez inne serwisy), że to koniec walki, wygraliśmy, można się rozejść. Była to bzdura, która spowodowała spadek zainteresowania tematem. Wybuchła ogromna wojna medialna. Niektóre duże portale broniły proponowanych ustaw i obrażały protestujących. Dało się zauważyć wojnę w komentarzach, pojawiali się ludzie próbujący zrobić z redaktorów opisujących temat idiotów, wytykano nieprawdziwe błędy. Problem ten był doskonale widoczny na facebookowej grupie StopACTA2.Poland. W ten sposób obserwatorzy otrzymywali sprzeczne informacje, co doprowadziło do ich wyłamania się i zmniejszenia zainteresowania tematem. Aktywnie działała grupa zwolenników ACTA2. Pamiętam burzę, jaką wywołał strajk Wikipedii – widywałem głosy oburzonych, którzy podważali rację internetowej encyklopedii, według nich portal ten nie powinien interesować się takimi sprawami i robić swoje.

Jest coś, czego zabrakło – szumu takiego jak w 2012 roku. Niestety, tą akcją nie chcą zajmować się większe media, nie ma relacji w telewizji, gdzieś tam sobie protestują, ale nikogo to nie obchodzi. Teraz rozgłos powinien być jeszcze większy, #stopACTA2 to bardzo nierówna walka – zamiast ze swoim rządem walczyliśmy z całą Unią Europejską. Największym portalem aktywnie działającym przeciwko tej ustawie był Wykop, inne media nie widziały problemu. Efekty obserwujemy teraz, gdy głosowanie zakończyło się dla nas ogromną porażką.

Zobacz też: #stopACTA2 – relacja z protestu w Warszawie

Co dalej?

Nie, to nie koniec walki, jeszcze jest szansa. Julia Reda poinformowała, że ostatnie, finalne głosowanie odbędzie się prawdopodobnie wiosną 2019 roku. Tu nie pomogą już internetowe petycje, teraz pozostaje jedynie wyjście na ulice. Musimy wymusić na naszym rządzie próbę zablokowania ustawy. Czy są szanse? Cóż, według mnie znikoma, ale to już ostatnia szansa na uniknięcie przepisów ograniczających wolność w internecie. Wszystko jest zależne od tego czy uda się zebrać bardzo dużą grupę protestujących i jaki szum w mediach zrobimy.

 

 

Lista polskich europosłów, którzy głosowali za cenzurą w internecie lub przeciw niej. Europosłowie, którzy głosowali nad końcową propozycją z raportu Vossa (głosowanie osiemnaste: A8-0245/2018 - Axel Voss - Proposition de la Commission, protokół tutaj): 

 

 

 

EPL (22):

 • za (18): Boni, Buzek, Hübner, Jazłowiecka, Kozłowska-Rajewicz, Kudrycka, Lewandowski, Łukacijewska, Olbrycht, Pitera, Plura, Rosati, Szejnfeld, Thun und Hohenstein, Wałęsa, Wenta, Zdrojewski, Zwiefka
 • przeciw (4): Grzyb, Hetman, Kalinowski, Siekierski
 • wstrzymanie (0)
 • nieobecni (0)

ECR (18):

 • za (0)
 • przeciw (18): Czarnecki, Czesak, Fotyga, Gosiewska, Hoc, Jurek, Karski, Kłosowski, Krasnodębski, Krupa, Kuźmiuk, Legutko, Ożóg, Piecha, Piotrowski, Poręba, Wiśniewska, Złotowski
 • wstrzymanie (0)
 • nieobecni (0)

S&D (5):

 • za (0)
 • przeciw (4): Geringer de Oedenberg, Gierek, Liberadzki, Zemke
 • wstrzymanie (1): Łybacka
 • nieobecni (0)

Niezrzeszeni (3):

 • za (1): Ujazdowski
 • przeciw (2): Saryusz-Wolski, Sośnierz
 • wstrzymanie (0)
 • nieobecni (0)

ENF (2):

 • za (0):
 • przeciw (2): Marusik, Żółtek
 • wstrzymanie (0)
 • nieobecni (0)

EFDD (1):

 • za (0):
 • przeciw (1): Iwaszkiewicz
 • wstrzymanie (0)
 • nieobecni (0)

Podsumowując:

 • za: 19
 • przeciw: 31
 • wstrzymanie: 1
 • nieobecni: 0

 1. Tym razem frekwencja dopisała: wszyscy się stawili na głosowanie. Prawdopodobnie to było spowodowane wcześniejszym głosowaniem nad art. 7 dla rządu węgierskiego.
 2. Radzę zapamiętać tą listę lub przynajmniej ją sobie gdzieś zapisać. Może się przydać w maju przyszłego roku, gdy będziemy decydować o składzie Parlamentu Europejskiego.
 3. To jeszcze nie koniec - prawdopodobnie na wiosnę PE będzie głosowało finalnie nad projektem dyrektywy. Do tego czasu trzeba naciskać na europosłów i przypominać im, że za chwilę wybory.

Na zachowanie posłów PO, którzy poparli nowe rozwiązani, zareagowała ostro m.in. Beata Mazurek, rzecznik PiS.

"Europosłowie Platformy przeciwko wolności w internecie. ACTA 2 przyjęta przez PE przy wsparciu europosłów PO. Delegacja PiS zdecydowanie przeciw. Platforma tęskni do cenzury" – napisała na Twitterze.

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

android.com.pl/plportal.pl

video: 

Komentarze

Wysłane przez EROtreliop (niezweryfikowany) w
The spa center nude waiting visit one of the options massage, is what we do. What is an medical massage interested in everyone. Music Therapy this is the gift of giving for bliss. You be surprised to that,what variety bliss can learn from choice massage. In salon of erotic massage Music Therapy master of massage can do sensual body to body massage. How is it done, and is there something exotic? We will tell you all about him that you wanted to know |Our Erotic Reiki Massage is visited not only by men but also by women, and also by couples. You necessarily want to enjoy only this infinitely … Our primary а task this is to please customer magical best classical massage. Personal approach to any your desires and bids. The delightful women our the spa salon will give you an unforgettable experience. The spa is a place of rest and relaxation. This finnish massage, as though, and relaxation, operates on some parts shell, what allows couple become less tense. Your best stop choice not on one masseuse, choose two girls! Choose for yourself massezha which likes, both professional and professional abilities! We in Gotham we advise gorgeous rooms with comfortable decoration. These accommodation apply to stay with you not attracting the attention of other customers. Our showroom works in Downtown. Masseuses Samantha - <a href=https://parlour.manhattan-massage.com>massage spa</a>

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama