Przynajmniej 32 osoby zginęły w Turcji w osobnych wypadkach drogowych

Reklama

pt., 08/26/2022 - 01:07 -- MagdalenaL

Zespoły ratunkowe na miejscu sobotniego wypadku z udziałem autobusu na autostradzie Gaziantep-Nizip. Zdjęcie: AP

Jak powiadomiły władze Turcji, przynajmniej 32 osoby zginęły w sobotę w południowozachodniej części kraju w wypadkach, w których pojazdy wjechały w ludzi udzielających pierwszej pomocy uczestnikom wcześniejszych zdarzeń drogowych.

Szesnaście osób, wliczając pracowników pogotowia ratunkowego i dziennikarzy, zginęło, po tym jak autobus rozbił się w miejscu poprzedniego wypadku, ogłosił Davut Gül — gubernator południowo-wschodniej prowincji, Gaziantepu. Zostało również rannych i otrzymało pomoc medyczną 20 osób.

”Około 10:45, rozbił się w tym miejscu autobus pasażerski,” Gül relacjonuje z miejsca zdarzenia na drodze na wschód od Gaziantepu.

„Podczas gdy straż pożarna, pogotowie ratunkowe i reszta obecnych zmagali się z wypadkiem, inny autobus rozbił się 200 metrów za nimi. Autobus ten ześlizgnął się na miejsce pierwszego wypadku i uderzył w personel służb ratunkowych i rannych znajdujących się na ziemi”.

Minister spraw wewnętrznych Süleyman Soylu zatweetował, że wśród zabitych jest troje strażaków, dwoje ratowników medycznych i dwoje dziennikarzy. Dodał również, że w autobusie było kilka ofiar śmiertelnych.

Agencja prasowa Ilhas donosi, że dwoje zatrudnionych przez nich dziennikarzy zostało zabitych, po tym jak zjechali na pobocze, aby pomóc ofiarom pierwszego wypadku. Materiał telewizyjny ukazał karetkę z poważnie uszkodzonym tyłem, a także przewrócony bokiem na autostradzie autobus.

Podobne zdarzenie miało miejsce 250km na wschód, w dzielnicy miasta Mardin — Derik — gdzie samochód ciężarowy wjechał na miejsce wypadku, w którym, jak ukazują nagrania, osoby udzielały pomocy rannym z innego zdarzenia.

Zginęło 16 ludzi, a 29 zostało rannych w wyniku wypadku drogowego w Mardin, oświadczył turecki minister zdrowia Fahrettin Koca, dodając, że ośmioro rannych znajduje się w stanie krytycznym.

Turcja ma bardzo złe statystyki bezpieczeństwa ruchu drogowego. Według danych udostępnionych przez rząd, w zeszłym roku w wypadkach drogowych zginęło 5362 ludzi.

Reuters i Associated Press przyczynili się do powstania tej relacji.

Autor: 
Tłumaczenie: Filip Zagawa
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama