Pożary lasów w Algierii: Co najmniej 38 osób nie żyje, podają ratownicy

Reklama

sob., 08/20/2022 - 09:55 -- MagdalenaL

Co najmniej 38 osób zmarło i dziesiątki więcej jest rannych w wyniku pożarów lasów, które zniszczyły północną część Algierii.

Kamel Beldjoud, minister spraw wewnętrznych kraju, poinformował o śmierci 24 osób w El Tarf, które znajduje się blisko granicy z Tunezją. W Setif zmarły też matka i córka.

Lokalne media przekazały, że co najmniej 200 osób zostało poparzonych i ma problemy z oddychaniem.

W czwartek rano strażacy wraz ze wsparciem helikopterów wciąż starali się opanować kilka pożarów.

Jeszcze nie zostały podane imiona 58-letniej matki i jej 36-letniej córki, które zginęły w Setif, ale urzędnicy powiedzieli, że ogień dotarł do wielu domów i wsi.

Władze podały, że około 39 pożarów spustoszyło tereny północnej Algierii i ostrzegły, że gorące wiatry mogą rozprzestrzenić płomienie.

Agencja ochrony przed klęskami żywiołowymi powiedziała, że miasto El Tarf było najbardziej dotkniętym obszarem i jest tam 16 pożarów.

Z raportów wynika, że około 350 mieszkańców zostało ewakuowanych z kilku prowincji.

W północnej części Algierii pożary lasów występują co roku, Beldjoud zauważył, że od sierpnia wybuchło 106 pożarów w kraju, które zniszczyły 800 hektarów lasów i 1800 hektarów terenów leśnych.

Uważa się, że w ubiegłym roku w pożarach zginęło około 90 osób, a ponad 100 000 hektarów lasów zostało spalonych.

W sierpniu zeszłego roku Beldjoud uważał, że za pożarami w regionie Kabyle w Algierii stoi podpalenie. Twierdził, że „tylko kryminaliści” mogli stać za „jednoczesnym wybuchem około 50 pożarów w kilku miejscowościach”.

Liczba ofiar podana w czwartek oznacza, że tego lata w pożarach zginęło już 42 Algierczyków.

Ostatnie pożary mają miejsce w okresie letnim, w którym wiele krajów w regionie śródziemnomorskim zostało spustoszonych przez płomienie – szczególnie w Europie, gdzie pożarami zostały dotknięte Francja, Grecja, Portugalia, Hiszpania i Włochy.

W zeszłym tygodniu ponad 1000 funkcjonariuszy straży pożarnej walczyło z pożarem blisko Bordeaux, które nazwali „potwornym”.

Autor: 
BBC News / Tłumacz: Aleksandra Stępień
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama