Indie: Ponad 76 osób zginęło w wyniku uderzenia pioruna. Uszkodzony słynny fort Amer

Reklama

ndz., 08/08/2021 - 00:34 -- MagdalenaL

W ciągu drugiego weekendu lipca ponad 76 osób zginęło z powodu uderzenia pioruna. W stanie Radżastan, piorun uderzył w zabytkową fortecę, zabijając turystów robiących sobie selfie i obserwujących burzę – podały lokalne media.

 

W Indiach co roku na początku pory monsunowej mają miejsce gwałtowne burze, przez które umiera setki ludzi. Według lokalnych władz ds. działań kryzysowych, w Radżastanie zginęły co najmniej 23 osoby. Około 11 z nich zginęło w nocy 11 lipca, gdy obserwowali burzę z wieży strażniczej 12-wiecznej fortecy Amer Fort w stolicy stanu, Jaipurze.

„Deszcz padał jeszcze zanim ludzie zaczęli odwiedzać wieżę. Kiedy ulewa się nasiliła, schronili się w strażnicy” - wyjaśnił policjant z Jaipuru. W trakcie uderzenia pioruna w dwóch strażnicach znajdowało się łącznie ok. 30 osób. „Wielu rannych w wyniku porażenia straciło przytomność. Byli też ludzie, którzy z powodu bóli spanikowali i uciekli na zewnątrz” - dodał.

 

Lokalne media podały, że niektórzy z tych, którzy zginęli, robili sobie selfie podczas burzy. „Istnieje także prawdopodobieństwo, że w wyniku porażenia ktoś mógł wpaść do fosy w pobliżu fortu” – poinformowali funkcjonariusze policji. Trwają poszukiwania rannych.

 

Według władz ds. działań kryzysowych ze stanu Uttar Pradesh, sąsiadującego z Radżastanem, co najmniej 42 osoby zginęły w dniach 10-11 lipca. Z kolei władze stanu Madhya Pradesh informują o co najmniej 11 zmarłych w powodu uderzenia piorunem w trakcie drugiego weekendu lipca.

 

Autor: 
tłum. Katarzyna Barańska
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama