Dwie osoby zginęły w wypadku autonomicznej Tesli

Reklama

wt., 04/20/2021 - 12:38 -- MagdalenaL

Samochód elektryczny Tesla rozbił się w sobotę w Teksasie, stając w płomieniach i zabijając dwóch pasażerów – podały lokalne władze.  

Mark Herman, posterunkowy okręgu IV w hrabstwie Harris twierdzi, że jedna z ofiar została znaleziona na przednim siedzeniu pasażera Tesli z 2019 r., natomiast druga znajdowała się na tylnym siedzeniu samochodu.

Samochód jadąc z dużą prędkością wypadł z drogi na zakręcie i uderzył w drzewo w Carlton Woods w pobliżu The Woodlands. 

Ułożenie ciał ofiar, ustalenia oraz inne dowody sugerują, że „nikt nie prowadził pojazdu w momencie zderzenia”, twierdzi posterunkowy Herman, dodając, że sprawa „nadal pozostaje w trakcie śledztwa”.

Ponadto, posterunkowy oświadczył, że policja współpracuje z władzami federalnymi, jednak nie potwierdził informacji o tym, czy tryb autopilota był włączony w trakcie wypadku. Do ugaszenia trwającego 4 godziny pożaru, zużyto około 114 tysięcy litrów wody.

Przedstawiciele marki nie odnieśli się do sprawy. Władze stanu Teksas zarzuciły Tesli spowodowanie zagrożenia pożarowego związanego z akumulatorami samochodowymi oraz skrytykowały producenta za bagatelizowanie przypadków niewłaściwego użycia funkcji wspomagania kierownicy przez użytkowników.

Podczas zeszłorocznego wystąpienia,  przewodniczący Krajowej Rady Bezpieczeństwa Transportu USA oświadczył, że „nadszedł czas, aby uniemożliwić kierowcom zautomatyzowanych pojazdów nadużywać funkcji autopilota”.

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, bronił systemu bezpieczeństwa w swoich pojazdach. W tym tygodniu w serwisie Twitter zamieścił część raportu twierdząc, że funkcja autopilota w Tesli stwarza 10 razy mniejsze ryzyko wypadku, niż przeciętny pojazd.

Autor: 
Hannah Boland, tłum. Klaudia Nikodem
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama