Amerykański deskorolkarz Josh Neuman, 22 lata, wśród czterech osób zabitych w katastrofie lotniczej

Reklama

śr., 02/09/2022 - 00:46 -- MagdalenaL

Josh Neuman był znany z odważnych filmów

 

(CNN) Amerykański deskorolkarz i filmowiec Josh Neuman był jedną z czterech osób, które zginęły w katastrofie lotniczej na Islandii, potwierdziły to lokalne władze.

Neuman, który tworzył filmy o deskorolce dla prawie 1,2 miliona subskrybentów YouTube, był w kraju podczas zwiedzania i kręcenia filmu reklamowego, kiedy 3 lutego zaginął samolot, w którym się znajdował.

 

W niedzielę władze znalazły cztery ciała w jeziorze Thingvallavatn, w pobliżu stolicy kraju Reykjaviku.

„Szczątki czterech osób na dnie jeziora zostały odnalezione i zlokalizowane na głębokości 37 metrów (około 121 stóp)”, czytamy w oświadczeniu islandzkiej policji.

Neuman był znany ze swoich odważnych filmów, w tym skoków z samolotu i zjazdów z gór na longboardzie.

Jeden filmik, na którym zjeżdża z gór w 2020 roku, zgromadził ponad 106 milionów wyświetleń na YouTube.

„W swoim poszukiwaniu przygód, pragnieniu kreatywności i pasji do osobistej refleksji, naprawdę wpłynął na wszystkich, których poznał”.

Dodano: „Podczas gdy świat wylewa łzy, powinniśmy wiedzieć, że odszedł robiąc to, co kochał, doświadczywszy po raz pierwszy zorzy północnej na Islandii, skomentował: „To jest najszczęśliwszy dzień w moim życiu”.

Władze powiedziały, że misja mająca na celu odzyskanie ciał musiała zostać porzucona w niedzielę z powodu niebezpiecznej pogody, ale będzie kontynuowana, gdy warunki się poprawią.

22-latek przebywał na Islandii, aby nakręcić treści komercyjne wraz z belgijską marką modową Suspicious Antwerp, która wydała oświadczenie na swojej oficjalnej stronie internetowej.

„Z ogromnym smutkiem musimy poinformować, że w skład pasażerów wchodzili: podejrzany pracownik Anterwerpii, dwóch twórców treści oraz islandzki pilot”, czytamy.

„Jesteśmy ogromnie przygnębieni tą wiadomością, a nasze myśli i modlitwy są z rodzinami i przyjaciółmi”.

„Jesteśmy w bliskim kontakcie z nimi, a także z władzami i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc im w tych trudnych chwilach”.

Autor: 
Autor: Ben Church, CNN / Tłumacz: Magdalena Hałasa
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama