Yōrō, Japonia: samochód wjechał w drzwi frontowe pustego domu - zginęło jadące nim małżeństwo

Reklama

ndz., 04/11/2021 - 13:30 -- MagdalenaL

5 kwietnia w godzinach porannych w mieście Yōrō w prefekturze Gifu doszło do wypadku, w wyniku którego zmarły dwie osoby. Małżeństwo, 80-latek i 70-latka, zginęli po tym jak ich samochód osobowy uderzył w znajdujący się na poboczu słup elektryczny a następnie wjechał w front znajdującego się przy drodze domu.

5 kwietnia około godziny 10:30 na skrzyżowaniu w dzielnicy Oshikoshi w mieście Yōrō samochód osobowy kierujący się na zachód uderzył w słup elektryczny i kwietnik znajdujące się po lewej stronie drogi. Następnie uderzył tyłem we front domu znajdującego się po drugiej stronie jezdni.

Terumitsu Sawai (83), który prowadził samochód oraz jego żona Hiroko (77), która siedziała na miejscu pasażera, zostali przewiezieni do szpitala. Niestety obydwoje doznali poważnych obrażeń klatki piersiowej i około godziny później stwierdzono ich zgon.

Według raportu policji dom, w który uderzył samochód, stoi pusty i obecnie nie jest przez nikogo zamieszkany. Oprócz starszego małżeństwa w wypadku nikt nie został ranny.

Właściciel zniszczonego w wypadku domu, który pospieszył na miejsce zdarzenia, powiedział: “Gdyby ktoś tam mieszkał mogłoby się skończyć tragedią”.

Do nieszczęsnego wydarzenia doszło na skrzyżowaniu dwóch dróg w centrum miasta, około 550 metrów na południowy zachód od ratusza w Yōrō. Policja bada okoliczności i przyczyny wypadku.

Autor: 
tłum. Wiktoria Piontek
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama