Szczątki znalezione w ciele aligatora należą do mężczyzny, który zaginął po huraganie Ida

Reklama

śr., 10/13/2021 - 00:27 -- MagdalenaL

Tytuł oryginalny: „Lekarz medycyny sądowej zidentyfikował szczątki znalezione w ciele 250-kilogramowego aligatora jako należące do mężczyzny, który zaginął po huraganie Ida"

Lekarz medycyny sądowej z Luizjany zidentyfikował szczątki znalezione w ciele około 252-kilogramowego aligatora jako należące do mężczyzny o nazwisku Timothy Satterlee Sr., który miał 71 lat i który zaginął w zeszłym miesiącu podczas spaceru po wodach, które pojawiły się w wyniku powodzi spowodowanej huraganem Ida.

Satterlee został zaatakowany przez aligatora 30 sierpnia niedaleko jego domu w Slidell – jak powiedziała wcześniej władzom żona zmarłego. Kobieta zobaczyła stopień jego obrażeń i poszła szukać pomocy, jednak kiedy wróciła, jej męża już tam nie zastała.

Biuro Szeryfa Parafii St. Tammany ogłosiło w zeszłym tygodniu, że aligator został schwytany na tym samym obszarze, na którym zaginął Satterlee.

Dr. Charles Preston, lekarz medycyny sądowej, powiedział w piątek, że Departament Dzikiej Przyrody i Rybołówstwa w Luizjanie namierzył zwierzę, poddał je eutanazji i znalazł w jego ciele ludzkie szczątki.

„Później nasze biuro zostało poinformowane o zaistniałej i sytuacji i rozpoczęliśmy dochodzenie” – powiedział Preston, dodając, że po przeprowadzeniu przygotowań zapewniających bezpieczeństwo, rozpoczęli odzyskiwanie szczątków.

Próbki DNA pobrane ze szczątków wykazały 11-punktowe dopasowanie z DNA pobranym od dzieci zmarłego mężczyzny. Lekarz medycyny sądowej powiedział, że był w stanie określić tożsamość ofiary ataku na podstawie badań DNA, jak i „ogółu okoliczności”.

„Biorąc pod uwagę to, że aligator został zabrany z miejsca, w którym [Satterlee] był widziany po raz ostatni, i to, jak bardzo bliskie było dopasowanie DNA, jestem w stanie z pełną świadomością i przekonaniem powiedzieć rodzinie zmarłego, że tak, to jest Timothy Satterlee, tak, zostanie wypisany akt zgonu i tak, mogą już oni rozpocząć załatwiać wszystkie formalności związane z podziałem majątku” – powiedział Preston.

Dodał, że jest on wdzięczny za to, że lokalne władze kontynuowały „nieustanny” pościg za aligatorem. Prawo w Luizjanie pozwala biurowi lekarza medycyny sądowej na uznanie osoby zaginionej za zmarłą, jednak ta osoba musi pozostać zaginiona przez pięć lat.

„Można sobie tylko wyobrazić brzemię, które w wyniku tego prawa spadłoby na tę wdowę, gdyby musiała próbować uporać się z tymi wydarzeniami” – powiedział Preston.

Autor: 
Rebekah Riess / tłum. Michalina Budner
Dział: 
Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.
Polub Plportal.pl:

Reklama