Prześladowca, który zostawiał cukierki pod domem kobiety, został aresztowany

Reklama

pt., 04/09/2021 - 21:02 -- MagdalenaL

Fot: HannahJoe7 z Pixabay 

tytuł oryginalny: Prześladowca, który zostawiał cukierki pod domem kobiety, został aresztowany po postrzeleniu jej męża i próbie porwania kobiety. 

Do incydentu doszło w piątek, 2 kwietnia w stanie Oklahoma, kiedy kobieta wychodziła rano do pracy, a jej mąż odprowadził ją do pojazdu. Wtedy zobaczyli podejrzanego Justina Arthura-Ray'a Davisa czającego się w ciężarówka stojącej w pobliżu - jak twierdzi  Departament Policji w Tulsie (TPD). 

„Davis prześladował ofiarę przez ponad miesiąc po tym, jak zrezygnował z pracy, w której razem pracowali” - mówi TPD. „Kobieta zgłosiła, że Davis siedzi przed jej mieszkaniem i zostawia cukierki i jedzenie na progu”. 

To wtedy Davis wysiadł ze swojej ciężarówki ze strzelbą i zaczął ścigać ofiarę i jej męża. Wbiegł za nimi do ich mieszkania. 

„Davis strzelił przez drzwi, trafiając męża w rękę” - poinformowały władze. „Davis [wtedy] wszedł do mieszkania i złapał ofiarę, ciągnąc ją po schodach”. 

Policja twierdzi, że sąsiedzi obudzili przez odgłosy zdarzenia i byli świadkami, jak Davis dusi i uderza ofiarę, co zmusiło ich do natychmiastowego wezwania policji. 

„Mąż zszedł po schodach, aby by uratować kobietę, ale Davis [wycelował] w niego strzelbę, mówiąc, że go zabije, jeśli nie wsiądzie do ciężarówki” - mówi TPD. Podejrzany następnie wystrzelił dwa strzały w powietrze. 

Davis zaczął uciekać, gdy władze przybyły na miejsce zdarzenia, co doprowadziło do krótkiego pościgu policyjnego. Podejrzany próbował zjechać z rampy i rozbił swój samochód, tracąc nad nim kontrolę. 

Davis został przewieziony do lokalnego szpitala z powodu rany szarpanej głowy i umieszczony w więzieniu hrabstwa Tulsa. Funkcjonariusze znaleźli strzelbę i amunicję na miejscu wypadku. 

Nie zostało jeszcze ujawnione, jakie zarzuty zostaną postawione Davisowi za udział w napaści. 

Autor: 
Jon Haworth, tłum: Barbara Redzik
Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama