Pożar składów amunicji na Ukrainie. Ewakuowano 30 tys. ludzi

Reklama

śr., 09/27/2017 - 07:43 -- zzz

W obwodzie winnickim w centralnej Ukrainie trwa w środę rano akcja gaszenia ogromnego pożaru składów amunicji, przez który ewakuowano 30 tysięcy mieszkających w jego pobliżu ludzi oraz zamknięto przestrzeń powietrzną dla ruchu samolotów.

 

Pożar wybuchł we wtorek wieczorem na składach, gdzie przechowywane są pociski czołgowe. Znajdują się one w liczącym 19 tys. mieszkańców miasteczku Kalinówka, 30 km na północ od 370-tysięcznej Winnicy. Nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych. Ranna została jedna osoba.

"Badane są różne przyczyny pożaru, ale najprawdopodobniej chodzi o czynniki zewnętrzne" - oświadczył w godzinach nocnych pochodzący z Winnicy premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman, który przybył na miejsce wydarzeń.
Według lokalnych mediów eksplozje były tak głośne, że słychać je było w Winnicy. W związku z pożarem zamknięto ruch powietrzny w 50-kilometrowej strefie wokół Kalinówki, zakazano ruchu samochodowego na trasie Winnica-Żytomierz oraz zmieniono trasy kilkunastu pociągów.

W akcji gaśniczej uczestniczy wojsko i Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Ratownicy mają do dyspozycji samoloty oraz pociągi i czołgi gaśnicze.

 

Autor: 
---
Źródło: 

pap/interia

Dział: 
video: 
Zagłosowałeś na opcję 'down'.
Polub Plportal.pl:

Reklama