Eksplozja w Madrycie: co najmniej 2 osoby zginęły, 2 zostały ranne w wyniku wybuchu gazu

Reklama

śr., 01/20/2021 - 21:25 -- MagdalenaL

Co najmniej dwie osoby zginęły, a co najmniej dwie odniosły obrażenia po wybuchu, który w środę rozerwał elewację budynku w centrum Madrytu, według burmistrza miasta José Luisa Martínez-Almeidy. Dodał również, że prawdopodobnie wybuch w hiszpańskiej stolicy był spowodowany wyciekiem gazu.

Obok budynku znajduje się szkoła i dom opieki. Nie odnotowano obrażeń wśród mieszkańców, ale zostali ewakuowani wkrótce po wybuchu. Martínez-Almeida powiedział, że mieszkańcy zostali zabrani do hotelu po drugiej stronie ulicy. Żaden z uczniów pobliskiej szkoły, która została lekko uszkodzona, nie odniósł poważnych obrażeń - powiedział minister edukacji EnriqueOssorio.

„Tylko jeden uczeń ma lekką kontuzję głowy”- napisał na Twitterze. „Na szczęście, gdy doszło do tego zdarzenia, na dziedzińcu nie było uczniów”. Krajowy nadawca TVE poinformował wcześniej, że szkoła jest pusta, ponieważ zajęcia nie zostały jeszcze wznowione po rekordowych opadach śniegu w hiszpańskiej stolicy 9 stycznia.

Władze poinformowały, że na miejscu zdarzenia pracowali wyspecjalizowani funkcjonariusze z krajowej policji w liczbie 120 osób. Według Martínez-Almeidy, pożar, który wybuchł wewnątrz budynku, utrudnia ratownikom i strażakom szukanie ocalałych. Wybuch miał miejsce na ulicy Toledo w rejonie Puerta del Toledo. Władze podały, że eksplozja dotknęła cztery piętra budynku. Pierwsze zdjęcia i nagrania udostępnione w mediach społecznościowych pokazały wieżę dymu wydobywającego się z sześciopiętrowego budynku i gruzu rozrzuconego na ulicy.

Emma, ​​mieszkanka, która mieszka blisko miejsca i pracowała w domu w czasie wybuchu, powiedziała Euronews, że okna i drzwi jej bloku trzęsły się podczas eksplozji, dodając, że było to „bardzo intensywne”. Powiedziała, że ​​widziała ludzi trzymających się na ulicy, gdy rozległ się huk, dodając, że wyszła na balkon i poczuła palący zapach.

Lokalne media podały, że budynek służy jako mieszkanie dla księży i ​​innych pracowników kościoła.

LeireReparaz, mieszkanka okolicy, powiedziała The Associated Press, że kilka minut przed godziną 15:00 czasu środkowoeuropejskiego usłyszała głośną eksplozję, gdy zmierzała do swojego domu w pobliżu Puerta de Toledo, lokalnego punktu orientacyjnego. „Nie wiedzieliśmy, skąd pochodzi dźwięk. Wszyscy myśleliśmy, że to ze szkoły. Weszliśmy po schodach na szczyt naszego budynku i mogliśmy zobaczyć jego konstrukcję i dużo szarego dymu ”- powiedział 24-letni mieszkaniec Madrytu.

Tłumaczyła Oliwia Starzyńska

Autor: 
Emma Beswick
Źródło: 

euronews.com

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama