Czterech mężczyzn skazanych na 78 lat więzienia z powodu śmierci 39 wietnamskich migrantów

Reklama

pt., 01/22/2021 - 23:22 -- MagdalenaL

Czterech członków gangu przemytników zostało skazanych na łącznie 78 lat więzienia za śmierć 39 wietnamskich migrantów, których ciała znaleziono w chłodni, w tylnej części ciężarówki  w Wielkiej Brytanii.

Czterej mężczyźni, Maurice Robinson, Ronan Hughes, Gheorghe Nica i Eamonn Harrison, otrzymali w piątek wyroki za 39 zabójstw i przemyt ludzi. Robinson i Hughes, obaj z Irlandii Północnej, zostali skazani na 13 lat więzienia, cztery miesiące i 20 lat po przyznaniu się do winy. Nica z Anglii i Harrison, również z Irlandii Północnej, zostali skazani na 27 lat i 18 lat po uznaniu ich winnymi przez ławę przysięgłych.

Skazanie w piątek oznaczało dla niektórych ostatni rozdział głośnej tragedii, która zwróciła uwagę na handel ludźmi w całej Europie. W tym przypadku 39 migrantów zginęło podczas tranzytu z Wietnamu, gdy odważyli się szukać lepszego życia w Wielkiej Brytanii.

Mówi się, że ofiary zostały zabrane w kontynentalnej Europie przez Nicę i Harrisona, zanim zostały zabrane do Zeebruge w Belgii. Tam zostały wciśnięte do kompaktowego i hermetycznego pojemnika, który miał zostać wysłany do Purfleet w Essex. Na rozprawie sąd wysłuchał, w jaki sposób każda osoba zgodziła się zapłacić do 13 000 funtów za podróż, która została im sprzedana jako usługa „VIP”. Wiele ofiar próbowało podnieść alarm z powodu braku tlenu w przyczepie przejeżdżającej przez kanał La Manche - niektórzy z nich wysyłali wiadomości do rodziny w domu na temat sytuacji. Rankiem 23 października kierowca ciężarówki Robinson odebrał kontener z portu w Essex, a później porzucił go w parku przemysłowym w Greys, gdy odkrył, że wszyscy z tyłu nie żyją.

Policja twierdzi, że 31 mężczyzn i 8 kobiet w wieku od 15 do 44 lat zmarło w wyniku uduszenia i przegrzania.

Tłumaczyła Oliwia Starzyńska

Autor: 
Rachael Kennedy
Źródło: 

euronews.com

Dział: 
Polub Plportal.pl:

Reklama