Australia: trzyletni chłopiec odnaleziony po czterech dniach w buszu

Reklama

śr., 09/08/2021 - 09:56 -- MagdalenaL

Anthony „AJ” Elfalak został zauważony przez helikopter po czterech dniach od zaginięcia. Fot. NSW Police

Trzyletni chłopiec, który zaginął w australijskim buszu cztery dni temu, został odnaleziony cały i zdrowy po poszukiwaniach.

Anthony „AJ” Elfalak został w poniedziałek zauważony przez policyjne helikoptery, gdy pił wodę ze strumienia w posiadłości jego rodziny na wsi w Nowej Południowej Walii.

Mały chłopiec, który ma autyzm i nie umie mówić, był ostatnio widziany w domu w piątek. Jego rodzina bała się, że został porwany. AJ został jednak odnaleziony przez ratowników na brzegu rzeki około 500 m od domu, na rozległej posiadłości w Putty na północy stanu.

Na materiale opublikowanym przez policję Nowej Południowej Walii słychać ratowników mówiących „Mam chłopca”.

Władze przekazały, że AJ ma kilka zadrapań na dolnych częściach nóg i został odnaleziony w przemoczonych ubraniach, ale poza tym jest zdrowy.

Anthony Elfalak, ojciec chłopca, nazwał to „cudem”.

Ponad 100 funkcjonariuszy i ochotników przez kila dni przeszukiwało busz w poszukiwaniu jego syna. Wcześniej przechodzili przez obszar, gdzie ostatecznie został odnaleziony.

– Został pogryziony przez mrówki i się przewrócił, ale żyje. Żyje – powiedział ekipom telewizyjnym rozradowany Anthony Elfalak. – Wiem, że zachowywałem się jak oszalały, ale nikt nie zrozumie, jak to jest przejść przez to, przez co my przeszliśmy. Czuję się cudownie.

– Moje nogi, biodra, kostki, nie mogę chodzić. Spędziłem w buszu cztery dni bez snu. Nie zatrzymywaliśmy się.

Lokalne media pokazywały sceny przedstawiające członków rodziny wydających radosne okrzyki i cieszących się, gdy usłyszeli dobre wieści.

Premier Scott Morrison także wyraził ulgę, napisał na Twitterze, że „cieszy się, że [chłopiec] jest bezpieczny”.

„Nie wyobrażam sobie, jak traumatyczne to przeżycie było dla AJa i jego rodziców” – napisał.

Według rodziców nie jest jasne, dlaczego chłopiec się oddalił. W piątek rano AJ bawił się z braćmi, zazwyczaj trzymał się blisko matki.

W niedzielę policja zatrzymała biały pojazd, ponieważ uważała, że ma do czynienia z porwaniem.

Autor: 
Tłum.: Ewa Ludera
Dział: 
Zagłosowałeś na opcję 'down'.
Polub Plportal.pl:

Reklama