Alec Baldwin śmiertelnie postrzelił na planie kobietę atrapą pistoletu

Reklama

pon., 10/25/2021 - 23:14 -- MagdalenaL

Aktor Alec Baldwin na zewnątrz komisariatu szeryfa hrabstwa Santa Fe po przesłuchaniu przez Policję | Fot.: Jim Weber/The New MeXican

Nie żyje kobieta, a mężczyzna został ranny po tym, jak aktor Alec Baldwin wystrzelił z rekwizytowej broni na planie XIX-wiecznego westernu Rust w Santa Fe.

42-letnia Halyna Hutchins została postrzelona podczas pracy na planie jako reżyserka zdjęć. Została przetransportowana helikopterem do szpitala, jednak zmarła na skutek poniesionych obrażeń.

Mężczyzna, 48-letni reżyser Joel Souza, został odwieziony ze sceny karetką pogotowia.

Policja oznajmiła, że przeprowadziła śledztwo i że nie wniesiono żadnych oskarżeń.

Rzecznik Baldwina, najlepiej znany z roli Jacka Donaghy’ego w sitcomie NBC 30 Rock oraz Donalda Trumpa w skeczu Saturday Night Live powiedział, że do incydentu doszło przy niefortunnym wystrzeleniu ślepych nabojów atrapą broni.

W oświadczeniu dla agencji informacyjnej AFP, rzecznik szeryfa Santa Fe powiedział, że Baldwin rozmawiał z detektywami.

„Przyszedł z własnej woli i opuścił budynek po skończeniu przesłuchań,” oznajmił.

Policja próbuje ustalić jakiego typu pocisk został wystrzelony z rekwizytowej broni i jak do tego doszło. Lokalne media przekazały, że Baldwina widziano zalanego łzami na zewnątrz komisariatu szeryfa.

Aktor jest koproducentem filmu i gra w nim tytułową rolę, bandytę, którego 13-letni wnuk jest oskarżony o morderstwo.

Baldwin, najstarszy z czterech braci, którzy wszyscy są aktorami, od lat 80. występował w licznych rolach telewizyjnych i filmowych.

Jak podaje strona internetowa, Hutchins pochodziła z Ukrainy i dorastała w sowieckiej bazie wojskowej na kole podbiegunowym. Studiowała dziennikarstwo w Kijowie, oraz filmoznawstwo w Los Angeles. Została nazwana „wschodzącą gwiazdą” przez magazyn American Cinematographer w 2019 roku.

Była reżyserką zdjęć filmu akcji z 2020 roku, Archenemy, reżyserowanego przez Adama Egypta Mortimera.

„Jest mi niezmiernie przykro, że straciliśmy Halynę, i jestem wściekły, że stało się to na planie filmowym,” ogłosił w swoim tweecie Mortimer.

Międzynarodowa Gildia Operatorów Filmowych stwierdziła w oświadczeniu, że śmierć Hutchins była „tragiczną wieścią” i „koszmarną stratą”.

„Szczegóły są w tym momencie niejasne, ale pracujemy nad tym, żeby dowiedzieć się więcej, i wspieramy pełne dochodzenie w sprawie tego tragicznego zajścia,” powiedzieli prezes gildii John Lindley oraz dyrektorka naczelna Rebecca Rhine.

Policja informuje, że zastępcy szeryfa zostali wysłani do Bonanza Creek Ranch, popularnego planu filmowego, na około 13:50 czasu lokalnego (19:50 GMT) po otrzymaniu połączenia alarmowego w sprawie strzelaniny na planie Rust.

Incydenty takie jak czwartkowa tragiczna strzelanina na planie filmu Rust są ekstremalnie rzadkie, choć zdarzały się już w przeszłości.

Przy filmowaniu często używana jest prawdziwa broń palna, która ładowana jest ślepymi nabojami – wkładami, które generują błysk i dźwięk wystrzału nie wystrzeliwując jednocześnie pocisku.

W 1993 roku, Brandon Lee – 28-letni syn zmarłej gwiazdy sztuk walki Bruce’a Lee – zginął na planie filmowym po tym, jak został przypadkowo postrzelony rekwizytową bronią podczas kręcenia sceny śmierci na filmie The Crow. Strzelba była omyłkowo załadowana atrapą naboju.

W odpowiedzi na czwartkowe wieści, siostra Brandona Lee, Shannon, zakomunikowała w tweecie: „Nasze serca są z rodziną Halyny Hutchins, Joela Souzy, i wszystkich zamieszanych w incydent na planie Rust. Nikt nigdy nie powinien zginąć postrzelony na planie filmowym. Kropka.”

Autor: 
Tłum.: Marcin Lejza
Dział: 
Zagłosowałeś na opcję 'down'.
Polub Plportal.pl:

Reklama