Steve! Gdzie jesteś, kiedy Cię potrzebujemy?! Nagroda za zdjęcie opony z karku krokodyla

Reklama

ndz., 02/02/2020 - 13:12 -- zzz

Śmiałek poszukiwany! Władze indonezyjskiej prowincji Celebes Środkowy apelują do myśliwych, by pomogli 4-metrowemu krokodylowi uwolnić się od nietypowego balastu – opony motocyklowej, która od kilku już lat tkwi wokół jego karku.

 

4-metrowy mieszkaniec rzeki Palu pływa z oponą motocyklową wokół karku prawdopodobnie od 2016 roku. Wtedy pierwszy raz go wypatrzono.

W takim stanie przetrwał trzęsienie ziemi i tsunami, jakie nawiedziły ten region w 2018 roku. Jakoś sobie radzi, ale przyrodnicy martwią się o niego.

/OPAN BUSTAN  /PAP/EPA

/OPAN BUSTAN /PAP/EPA

Ogłosili nietypowy konkurs. Wyzwali myśliwych na pojedynek - ten, któremu uda się oswobodzić krokodyla z opony, dostanie nagrodę pieniężną. Jej wysokości nie podano.

Nieszczęśnik to prawdopodobnie krokodyl syjamski, gatunek krytycznie zagrożony wyginięciem. Szacuje się, że na wolności żyje ich od 500 do góra 1000 sztuk.

Steve! Gdzie jesteś, kiedy Cię potrzebujemy?!

Znalezione obrazy dla zapytania steve o krokodil

Steve Irwin, właśc. Stephen Robert Irwin, znany też jako Crocodile Hunter (ang. Łowca krokodyli) (ur. 22 lutego 1962 w Melbourne w stanie Wiktoria, zm. 4 września 2006 w Port Douglas w stanie Queensland) – australijski przyrodnik, prezenter telewizyjny, a od 1991 również dyrektor Australia Zoo w Beerwah w stanie Queensland w Australii. Był zagorzałym działaczem na rzecz ochrony środowiska. Odkrył żółwia Irwina, którego nazwano na cześć Steve’a. Na świecie zasłynął m.in. dzięki występom w programach na Animal Planet oraz Discovery Channel. Zmarł w Port Douglas w Australii w wyniku przebicia serca przez kolec jadowy płaszczki.

Śmierć

Zginął 4 września 2006 około godziny 11 czasu lokalnego w wypadku na Wielkiej Rafie Koralowej w okolicach Port Douglas w stanie Queensland (Australia). Przyczyną śmierci było przebicie klatki piersiowej, a bezpośrednio serca, kolcem jadowym płaszczki w trakcie realizowania zdjęć pod wodą do filmu dokumentalnego. Jak podali zaprzyjaźnieni z Irwinem naukowcy, płynął on nad płaszczką, kiedy ta ugodziła go prosto w serce[2]. Irwin, wspólnie z Philippe’em Cousteau (wnukiem Jacques’a Cousteau), był w trakcie filmowania programu telewizyjnego na temat szkaradnic zatytułowanego „Najgroźniejsze stworzenia oceanu” (The Ocean’s Deadliest), lecz w tym dniu pogoda nie pozwoliła na rozpoczęcie zdjęć. Irwin zdecydował się więc na sfilmowanie kilku „lżejszych” scen do programu dla dzieci, który przygotowywał wspólnie ze swoją córką Bindi. Przypadkowo przepłynął zbyt blisko płaszczki, która poczuła się zagrożona i zaatakowała go, powodując jego natychmiastową śmierć[3]. W momencie śmierci rodzina Irwina przebywała na wakacjach na Tasmanii.

Irwin był trzecim Australijczykiem, który zginął w wyniku reakcji obronnej płaszczki, a na całym świecie odnotowano tylko 17 takich przypadków. Jest to pierwszy znany przypadek uchwycenia takiego momentu na filmie.

Autor: 
zzz
Źródło: 

plportal.pl

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama