ROSYJSKI TU-154 SPADŁ DO MORZA. NA POKŁADZIE BYLI ARTYŚCI Z CHÓRU ALKSANDROWA

Reklama

ndz., 12/25/2016 - 10:11 -- zzz

Agencja RIA-Nowosti donosi, że usterka techniczna lub błąd pilota były przyczyną katastrofy samolotu rosyjskiego ministerstwa obrony, który spadł do Morza Czarnego. Media informują również, że do silników samolotu mogły wpaść ptaki. Na pokładzie znajdowało się 84 pasażerów, głównie członków słynnego Chóru Aleksandrowa i ośmiu członków załogi.

Fragmenty maszyny znaleziono kilka kilometrów od wybrzeża w Soczi, a samolot zniknął z radarów 20 minut po starcie z lotniska w Soczi.

Samolot zmierzał na lotnisko Hmejmim w syryjskiej prowincji Latakia, z którego korzysta lotnictwo rosyjskie w ramach operacji wojskowej w Syrii. Muzycy z Chóru Aleksandrowa mieli tam dać specjalny koncert noworoczny dla rosyjskich wojsk lotniczych.

Akademicki Zespół Pieśni i Tańca Armii Rosyjskiej im. A. W. Aleksandrowa, to jeden z największych w Rosji zespołów muzycznych i słynny na całym świecie chór męski Armii Rosyjskiej.

Jak donosi agencja Interfax, rosyjscy ratownicy znaleźli pierwsze ciała ofiar katastrofy samolotu.

Zwłoki zostały wyłowione przez załogę statku ratowniczego - poinformował rzecznik resortu wojskowego Igor Konaszenkow.

Samolotem podróżowali także rosyjscy wojskowi. W spisie pasażerów figuruje również dziewięciu przedstawicieli mediów, dwóch wysokich rangą urzędników oraz dyrektor organizacji Sprawiedliwa Pomoc Jelizawieta Glinka, bardzo popularna w Rosji i znana jako doktor Liza. Była ona zaangażowana m.in. w pomoc ofiarom konfliktów zbrojnych.

Akademicki Zespół Pieśni i Tańca Armii Rosyjskiej im. Aleksandra Aleksandrowa to jeden z największych w Rosji zespołów muzycznych i słynny na całym świecie chór męski Armii Rosyjskiej. Powstał w 1928 roku. Patronem chóru jest jego założyciel i pierwszy dyrektor - Aleksander Wasiljewicz Aleksandrow, kompozytor muzyki do hymnu ZSRR, od 2000 roku hymnu Federacji Rosyjskiej.

Według resortu samolot był eksploatowany od 1983 roku i w ciągu 33 lat wylatał 6689 godzin. W październiku tego roku przeszedł planowy przegląd. Za sterami siedział doświadczony pilot Roman Wołkow, który w sumie wylatał ponad 3 tys. godzin - podały rosyjskie media.

Tu-154 (ros. Ту-154) oznaczenie NATO Careless – pasażerski samolot średniego zasięgu, produkcji radzieckiej, zaprojektowany w biurze konstrukcyjnym Tupolewa.

W 2013 roku w aktywnej służbie cywilnej i wojskowej pozostało 118 samolotów Tu-154 na 921 wyprodukowanych; przeciętny wiek maszyn pozostających w aktywnej służbie wynosił 24 lata. Samoloty Tu-154 zostały wycofane z PLL LOT w 1996, ale dwie maszyny typu Tu-154M Lux pozostawały na wyposażeniu 36 Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego jako samoloty do przewozu władz państwowych. Po katastrofie 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem, pozostała jedna.

 

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=8y2LWnRoYwo

PL PORTAL PL

Z.B.

 

video: 
Polub Plportal.pl:

Reklama