Tragedia w Lyonie. Nie żyją kobieta w ciąży i dziecko

Reklama

ndz., 02/10/2019 - 17:22 -- Anonim (niezweryfikowany)

W pożarze dwupiętrowego domu, do jakiego doszło w Lyonie po eksplozji w znajdującej się na parterze piekarni, zginęła kobieta z dzieckiem - poinformował prokurator Nicolas Jacquet z Lyonu, który zarządził śledztwo w sprawie przyczyn i okoliczności zdarzenia.

 

 

Zgodnie z informacją udostępnioną przez prokuraturę, cztery osoby są ranne. Trójka rannych to przechodnie, którzy znaleźli się przypadkiem w pobliżu piekarni, gdzie najprawdopodobniej doszło do wybuchu butli z gazem.

"W budynku, gdzie wcześniej wybuchł pożar, znaleźliśmy ciała kobiety i dziecka" - oświadczył w sobotę późnym wieczorem szef lyońskiej prokuratury. Są to najprawdopodobniej żona oraz dziecko jednego z mieszkańców budynku. 

Mężczyzna wyskoczył przez okno mieszkania położonego na drugim piętrze, zachęcony do tego przez ekipę ratowniczą. "Gdy znalazł się na ziemi, natychmiast poinformował strażaków, że w płonącym mieszkaniu pozostała jego ciężarna żona i dziecko" - twierdzą świadkowie, których słowa cytuje AFP.

Do pożaru doszło o godz. 20.30. Po godzinie - jak wynika z oświadczenia prefektury policji - sytuacja została opanowana.

Świadkowie, których relacje zebrała AFP, twierdzą, że po eksplozji z piekarni wydobywały się kilkumetrowe niebieskie płomienie, które natychmiast rozprzestrzeniły się na piętra budynku.

W gaszeniu pożaru uczestniczyło 75 strażaków i 27 wozów strażackich.

Agencja AFP przypomina, że 12 stycznia w Paryżu przy rue de Trevise doszło do wybuchu butli z gazem w tamtejszej piekarni. Zginęły cztery osoby, w tym - dwóch strażaków. 

 

Autor: 
---------------------
Źródło: 

Interia

Zagłosowałeś na opcję 'w górę'.
Polub Plportal.pl:

Reklama