Samochód wpadł do wody. W środku są uwięzione dwie osoby

Reklama

wt., 09/10/2019 - 21:07 -- magdalenazych

Trwa akcja ratunkowa w Świnoujściu. Do wody na wysokości przeprawy promowej "Karsibór" wpadł samochód. W środku znajdowały się trzy osoby. To nastolatkowie w wieku 14 i 15 lat.

Około godziny 20.40 służbom udało się wydobyć oboje nastolatków na brzeg. Trwa dwójki reanimacja 15-latków. Do zdarzenia doszło około godziny 18.30 w Świnoujściu tuż obok przeprawy promowej "Karsibór" na tzw. "betonce". - Otrzymaliśmy zgłoszenie od świadków zdarzenia - mówi Onetowi Łukasz Kamiński z zachodniopomorskiego WOPR-u. - W środku znajdowały się trzy osoby - dodaje.

Jednej z nich udało się wydostać samodzielnie z samochodu. To 14-letni chłopiec. Niestety, dwie kolejne najprawdopodobniej cały czas są uwięzione w pojeździe pod wodą. To także nastolatkowie: chłopiec i dziewczyna w wieku 15 lat.

Na razie nie wiadomo, jak doszło do wypadku. - W tej chwili najważniejsze jest ratowanie życia - podkreśla ratownik.

Jak informuje Tomasz Kubiak z zachodniopomorskiej straży pożarnej, na miejsce zadysponowano już także Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego ze Szczecina. Powiadomiono także SAR.

Jak poinformował Onet przed godziną 20 Łukasz Kamiński, akcja wciąż trwa. Ratownicy walczą, by uwolnić dwie osoby z samochodu. - Z pomocą ruszyli także pracownicy, którzy pracują przy pogłębianiu toru wodnego. To nurkowie zawodowi, ale cywilni.

Nurkom udało się namierzyć samochód. W tej chwili trwa jego zabezpieczanie w celu wyciągnięcia z wody. - Na miejscu czekają karetki pogotowia, żeby jak najszybciej podjąć akcję ratunkową - mówi Onetowi Paulina Targaszewska, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Autor: 
ALICJA WIRWICKA
Źródło: 

onet.pl

Polub Plportal.pl:

Reklama