Nie żyje trzeci górnik znaleziony po wypadku w kopalni "Zofiówka"

Reklama

ndz., 05/06/2018 - 11:38 -- zzz

Odnaleziony dziś trzeci górnik w kopalni "Zofiówka" w Jastrzębiu Zdroju nie żyje. Miał 38 lat, pracował w JSW od 10 lat - poinformował prezes spółki Daniel Ozon. Nadal nie ma kontaktu z czterema górnikami.

 

Kolejne zastępy ratowników w maskach będą starały się dotrzeć do pozostałych poszukiwanych. Będą szli od tej samej strony, do której dotarli do znalezionego już górnika, przez powstałe w wyrobisku po wstrząsie przewężenie.

Tam udało się już zbudować spory odcinek lutniociągu, doprowadzającego powietrze i łatwiej dotrzeć niż od drugiej strony, od której też prowadzona jest akcja - wyjaśnił prezes JSW. - Chcemy jak najszybciej, żeby ten odcinek 300 metrów został spenetrowany - zaznaczył Ozon.

W chwili wstrząsu, wczoraj około godz. 11., w kopalni pracowało 250 osób, z czego w rejonie bezpośredniego zagrożenia 900 m pod ziemią - 11. Czterem z nich udało się uciec, siedmiu zostało pod ziemią. Po kilku godzinach ratownicy odnaleźli dwóch z nich - są w szpitalu z niegroźnymi dla życia urazami. Wieczorem natrafiono na kolejnego górnika, którego zgon został właśnie potwierdzony. Z czterema kolejnymi nie ma kontaktu.

Prezes Ozon zapewnił, że przedstawiciele JSW są w stałym kontakcie z przedstawicielami rodzin poszukiwanych górników; rodziny przebywają stale w kopalni. Zapewniono im pomoc psychologiczną.

 

 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

onet/plportal.pl

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama