RMF: Wyjaśnienia domniemanego sprawcy wypadku Beaty Szydło

Reklama

ndz., 02/12/2017 - 18:04 -- zzz

"Widziałem w tylnym lusterku zbliżające się auto, które jechało na sygnałach świetlnych" - miał zeznać 21-letni kierowca seicento, który w piątek w Oświęcimiu uderzył w samochód wiozący Beatę Szydło. Do wyjaśnień mężczyzny jako pierwsi dotarli reporterzy śledczy RMF FM.

Rozbita limuzyna premier Szydło /Jacek Bednarczyk /PAP

 

Rozbita limuzyna premier Szydło/Jacek Bednarczyk/PAP

21-latek przyznał, że kiedy jechał, widział zbliżające się auto na sygnałach świetlnych - dlatego zatrzymał się po prawej stronie, przy krawężniku jezdni. Wszystko po to, żeby przepuścić samochód jadący na sygnale. Za kierowcą seicento miały zatrzymać się inne samochody.

https://bs.serving-sys.com/serving/adServer.bs?cn=display&c=19&mc=imp&pli=20078592&PluID=0&ord=1486918189&rtu=-1

Mężczyzna zeznał, że kiedy minęło go pierwsze auto na sygnale, chciał włączyć się do ruchu. Nie wiedział jednak, że obok przejeżdża nie jeden samochód tylko kolumna aut. Wtedy zrównał się z rządową limuzyną, którą jechała szefowa rządu - samochody otarły się. Według zeznań 21-latka kierowca BOR odbił w lewo i wjechał w drzewo. Mężczyzna przyznał też, że w momencie wypadku słuchał muzyki.

Prokuratorzy zajmujący się sprawą większość czynności wykonywali już od piątku. Mają gotowy cały przebieg zdarzenia. Opinię przygotowują dla nich biegli z Instytutu Ekspertyz Sądowych.

PL PORTAL PL

Z.B.

Autor: 
Michał Dobrołowicz
Źródło: 

RMF/INTERIA

Polub Plportal.pl:

Reklama