CZUJNIKI CZADU, DYMU, GAZU RATUJĄ ŻYCIE. NIE OSZCZĘDZAJ NA BEZPIECZEŃSTWIE

Reklama

ndz., 10/07/2018 - 10:35 -- zzz

Na bezpieczeństwie się nie oszczędza. Proste, skuteczne, tanie czujniki czadu, dymu i gazu ratują życie. Cena czujnika czadu to około 150 złotych, dymu to zaledwie 35 zł. Należy je montować w każdym pomieszczeniu nad możliwymi źródłami wybuchu pożaru, np. nad telewizorem, odtwarzaczem, komputerem, itd. Czujnik czadu montujemy przy kominku lub piecu na wysokości głowy - 150 cm do 180 cm. 

Sezon grzewczy w pełni, czyli niebezpieczeństwo zatrucia szkodliwymi gazami, zwłaszcza w mieszkaniach i domach ogrzewanych piecykami gazowymi lub kominkami, intensywnie wzrasta. Sklepy ze sprzętem elektrycznym oferują kilkanaście modeli i rodzajów czujników czadu i dymu, które można dostosować do własnych potrzeb.

Tlenek węgla jest bezwonny i bezzapachowy, dlatego też czujniki powinny być zainstalowane w każdym domu. Cena czujnika zasilanego prądem to 80 zł, bateryjny kosztuje od 90 zł. W przypadku przekroczenia bezpiecznej granicy stężenia wydaje dźwięk o głośności 85dB, który z pewnością obudzi śpiących lokatorów. - Ważne żeby czujnik był zainstalowany w pomieszczeniach, w których zamontowane urządzenia mogą być źródłem zagrożenia.

Znalezione obrazy dla zapytania czujniki czadu dymu

Można też montować dodatkowe czujniki w korytarzach i sypialniach. W sprzedaży są też czujniki dymu i urządzenia monitorujące stężenie gazu ziemnego, butanu i czadu. Taki wielofunkcyjny czujnik kosztuje od 200zł. 

Przy zakupie urządzenia warto zwrócić uwagę na instrukcję montażu i pamiętać, że tlenek węgla jest cięższy niż powietrze więc trzeba go instalować nie wyżej niż 1,5m. - dodaje pracownik sklepu.Zakup czujnika tlenku węgla i dymu to jedna ze skutecznych metod walki z bezwonnym wrogiem. - Podstawą jest oczywiście dbanie o prawidłową wentylację pomieszczenia, drożność kratek wentylacyjnych i kominów. W tym celu niezbędna jest wizyta specjalisty. Czujniki czadu z pewnością zredukują niebezpieczeństwo zatrucia. Tlenek węgla (CO) jest bezbarwnym, bezwonnym i silnie trującym gazem. Obecność tlenku węgla w krwiobiegu zaburza możliwość transportowania tlenu przez krew, powoduje uszkodzenie mózgu. Powstaje w wyniku niecałkowitego spalania paliw tj. gaz ziemny, benzyna, węgiel, olej opałowy. Szkodliwość roztworu tlenku węgla w powietrzu na organizm człowieka w jednostkach stężenia ppm: - 100-200 ppm - lekkie ból głowy przy ekspozycji 2-3 godziny - 400 ppm - silny ból głowy zaczynający się ok. 1 godzinę po wdychaniu zanieczyszczonego powietrza - 800 ppm - zawroty głowy, wymioty, konwulsje po 45 minutach wdychania.

Każdy czujnik ma swoją gwarancję. Zwykle to około 5 lat. Należy również pamiętać o wymianie baterii.

 

 

Czujnik czadu, tlenku węgla, KIDDE 10LLDCO z wbudowaną baterią.

Autor: 
Z.B.
Źródło: 

plportal.pl

video: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisz kod z obrazka.

Reklama