PIERWSZY SAMOLOT ZE SPRZĘTEM DLA MEDYKÓW OD DOMINIKI KULCZYK WYLĄDOWAŁ W POZNANIU

Reklama

śr., 04/15/2020 - 12:14 -- Anonim (niezweryfikowany)

Dominika Kulczyk sfinansowała pomoc dla medyków w związku z walką z koronawirusem. Pierwszy samolot z maseczkami, kombinezonami i innymi przydatnymi akcesoriami wylądował w Poznaniu. "Nie zapominajmy, że ponad połowa personelu medycznego to kobiety" - zauważyła filantropka. Mamy zdjęcia z rozładunku samolotu.

Koronawirus to nieustannie temat numer jeden na świecie i w Polsce. Epidemia to niezwykle trudny czas dla wszystkich lekarzy i osób walczących na pierwszej linii frontu. W związku z tym, jak informowaliśmy jako pierwsi kilka tygodni temu, Dominika Kulczyk postanowiła przekazać 20 mln zł na zakup sprzętu medycznego.

Teraz bardziej niż kiedykolwiek los nam pokazuje, jak bardzo jesteśmy ze sobą połączeni. Jeśli będziemy dla siebie tak bardzo, jak potrafimy – wygramy! Zawsze!

Środki trafiły do Fundacji Lekarze Lekarzom, powołanej przez Naczelną Radę Lekarską w maju 2011 roku i przeznaczone zostały na zakup: sprzętu do diagnostyki genetycznej real time PCR celem wykrycia zakażenia koronawirusem, ekwipunek ochronny dla personelu medycznego w postaci masek z filtrem N95, kombinezonów ochronnych spełniających kryteria wirusologiczne oraz środków antyseptycznych.

W środowy wieczór w Poznaniu wylądował pierwszy z czterech samolotów, który dostarcza wyżej wymieniony sprzęt do Polski.

Pierwszy samolot ze sprzętem medycznym od Dominiki Kulczyk wylądował w Poznaniu

Dominika Kulczyk kolejny raz udowodniła, że los najbardziej potrzebujących nie jest jej obojętny. Z przekazanej informacji prasowej wynika, że dzięki darowiźnie w wysokości 20 mln zł zakupiono: 1 mln masek chirurgicznych, 1,5 mln masek FFP2 N95, 100 tys. kombinezonów klasy II, 100 tys. gogli i 100 tys. przyłbic.

Ze względu na ilość i wagę sprzętu – 57 ton, 470 m3 – zaplanowano w sumie cztery dostawy z Guangzhou Baiyun International Airport (port lotniczy Kanton) na Lotnisko Ławica w Poznaniu. Koszt transportu pokryty został przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Miasto Poznań zapewniło natomiast bezpłatnie transport oraz halę targową.

W komunikacie wystosowanym przez Kulczyk Foundation Dominika Kulczyk wyraziła nie tylko radość, że sprzęt dociera do Polski, ale również troskę o kobiety.

Dzięki temu, mam nadzieję, że wiele lekarek, lekarzy, pielęgniarek i pielęgniarzy będzie mogło bezpiecznie dbać o nas, dbając jednocześnie o siebie i swoich ukochanych. Nie zapominajmy, że ponad połowa personelu medycznego to kobiety. Wszyscy teraz musimy być dla siebie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej

Pierwszy samolot dotarł do Poznania 15 kwietnia ok. godz. 6.00. Następne przylecą do Polski w kolejnych dniach.

Autor: 
Grzegorz Dobek
Źródło: 

Plejada

Polub Plportal.pl:

Reklama